Krimi

Budou padat hlavy! Kokain v banánech z Lidlu je za miliardu!

Ve středu 1. dubna se našlo v Lidlu na Zbraslavi obrovské množství kokainu. Je ho téměř 100 kg. Pokud je extra čistý, jeho cena šplhá k miliardě. Pokud je naředěný, cena bude výrazně nižší.

"Ano, prověřujeme nález většího množství bílé krystalické látky v zásilce banánů," řekla mluvčí Národní protidrogové centrály Barbora Kudláčková. Později potvrdila, že se jedná skutečně o kokain - více ZDE
 

V první reakci se policie zaměřila na kontrolu všech ostatních beden s banány, které přicestovaly z Kolumbie v této dodávce. "Tam byl výsledek negativní," uvedla Kudláčková.
 

Látka se podle ní sice ještě zkoumá, ale server Tíseň.tv uvedl, že jde o kokain v množství v množství téměř 100 kg. Více informací policie zatím neuvolnila.

Policisté také zkoumají, zda zásilka byla určena pro český trh, nebo putovala jiné evropské země a do Česka se dostala omylem. Zásilka má hodnotu miliardu korun.

Tedy v případě, že šlo o čistou látku. Gram kokainu se na černém trhu pohybuje kolem tří tisíc korun, to ale jde už o kokain zředěný dalšími přísadami. Pokud jde o neředěný kokain, může se jeho cena vyšplhat až k 10 tisícům.
 

Zajímavá situace bude také v mafiánském prostředí. 100 kg kokainu prostě na drogovém trhu bude chybět. Pokud někdo očekával drogy za miliardu a omylem mu došly banány, je jasné, že to nenechá jen tak. 
 

Policisté zatím v souvislosti se zásilkou nikoho nezadrželi. Jedná se o největší zásilku drog, která byla v České republice zachycena.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Kokain v banánech z Lidlu baví celé Česko: Tady jsou nejlepší vtipy z internetu

Praha v záplavě drogově závislých: Jejich počet vás zarazí

tn.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz