Dopravní nehoda

ŠÍLENEC: Do obce vletěl rychlostí 180 km/h. Tohle zbylo z jeho auta

Opilý zhruba 35letý muž za volantem luxusního passata boural v neděli večer ve vysoké rychlosti při vjezdu do Dolních Břežan u Prahy. Kromě svého auta zničil betonový plot a smetl autobusovou zastávku.

Hrůzně vypadající nehoda se stala před 22. hodinou v ulici K Hodkovicům.

Passat v mírné levotočivé zatáčce nejprve narazil do betonové podezdívky plotu, kterou vyvalil do zahrady. Od ní se odrazil, smetl dopravní značku před přechodem a poté srovnal se zemí autobusovou zastávku.

„Byla to taková rána, že se otřásl celý barák, myslela jsem, že vybuchla nedaleká trafostanice,“ řekla majitelka domu se zničeným plotem. Jeho podezdívku postavili z betonu, jaký se používá na přehradní hráze. „Ten beton nejde ani provrtat, tak si představte, jaká to musela být rána, když ho prorazil.“

Zdroj: TN.cz

Passat s rozmláceným předkem a bokem se zastavil až asi po sedmdesáti metrech. Řidič vylezl bez pomoci. Přivolaní záchranáři ho ošetřili, ale převoz do nemocnice nebyl nutný.

Očividně se tak naplnilo úsloví o tom, že opilci mají štěstí. Šofér totiž nadýchal téměř dvě promile alkoholu. Policisté navíc zjistili, že před časem přišel o řidičák a za volantem neměl co dělat.

Na silnici nezůstaly žádné stopy po brzdění. Podle kvalifikovaného odhadu jelo auto rychlostí až sto osmdesát kilometrů v hodině.

„Je zázrak, že nikoho nezabil. Kromě lidí od autobusu tady chodí hodně pejskařů,“ uvedl muž ze sousedství.

Až vystřízliví, bude řidič s největší pravděpodobností čelit trestnímu stíhání za ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí. Vzniklá škoda na majetku zatím nebyla vyčíslena. 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Havárie Davida Beckhama: Rána na křižovatce a auto plné airbagů

Vrtulníkem do nemocnice! Daniel Craig měl nehodu při natáčení Jamese Bonda

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz