Islámský stát

Dobyté město Tikrít: Islámský stát tam zmasakroval 1700 vojáků!

Nejméně 8 masových hrobů objevili iráčtí vojáci v dobytém Tikrítu. Přes půl roku bylo město v obležení radikálů z Islámského státu.

Severoirácký Tikrít postupně odkrývá děsivý masakr islámských radikálů. Džihádisté zmasakrovali až 1700 mladých vojenských kadetů. Těla na místě ohledávají forenzní specialisté. Iráčtí vojáci nacházejí v dobytém a vypleněném městě Tikrít další a další těla. 

Radikálové po obsazení města v červnu loňského roku zajali přes patnáct set neozbrojených kadetů iráckého letectva. Vládní jednotky o Tikrít - rodiště Sadáma Husajna - tvrdě bojovaly několik posledních týdnů. V polovině března požádaly spojeneckou koalici o podporu ze vzduchu.

I díky bombardování a pozemní ofenzivě se nakonec podařilo džihádisty z města vyhnat. Irácká armáda chce po Tikrítu osvobodit i celou provincii Ninive.

Související obsah

Irácká armáda, kterou vyzbrojují i západní spojenci, ale čelí podle posledních odhadů více než dvěma stům tisícům bojovníků Islámského státu. Stíhačky koalice podnikají denně  v průměru 15 náletů na jejich pozice.

pet/ Karolína Tomašková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz