Podvod

Další podvodný e-mail tahá peníze z českých účtů! Pozor na něj!

Další podvodný e-mail tahá peníze z českých účtů! Pozor na něj!
Zdroj: Česká spořitelna

V Česku přibývá počítačových infekcí, které cílí převážně na bankovní sektor. Primárním zájmem útočníků jsou většinou přístupové údaje klientů bank do internetového bankovnictví. Příkladem je i e-mail, který v těchto dnech chodí klientům České Spořitelny.

"V napadeném počítači klientovi zobrazí po přihlášení do internetového bankovnictví informaci o chybné platbě, která byla připsána na jeho účet. Dále klienta informuje, že z tohoto důvodu je jeho účet dočasně zablokován, dokud nepotvrdí vrácení připsané platby zpět potvrzením tlačítka „Pokračovat“ na podvodné obrazovce s názvem „Chybná platba“. Po jeho zmáčknutí se objeví předvyplnění platební příkaz, a pokud ho klient autorizuje, odejdou mu z účtu jeho vlastní peníze," varuje tisková zpráva banky.

Česká spořitelna dodává, že nikdy účty svých klientů kvůli podvodné platbě neblokuje a nikdy nevyžaduje přihlášení do systému bankovnictví přímo v e-mailu. Na zprávu proto nijak nereagujte, ideálně ji označte za spam a vymažte.


Související obsah

Bankovní malware je však čím dál sofistikovanější. Útočníci si dokáží poradit i s autorizačními esemeskami. Stačí pod nějakou záminkou přesvědčit nepozorného uživatele, že si má nainstalovat do mobilu aplikaci, která pak autorizační esemesku nezobrazí majiteli mobilu, ale přepošle ji útočníkům. Takové případy jsou naštěstí poměrně málo časté.

jox, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz