Dovolená

UŠETŘETE TISÍCE: Dovolenou v Chorvatsku teď pořídíte za 400 Kč!

UŠETŘETE TISÍCE: Dovolenou v Chorvatsku teď pořídíte za 400 Kč!
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Pokud plánujete o prázdninách vyrazit k moři, je teď nejvhodnější chvíle si zájezd koupit. Cestovní kanceláře totiž stále nabízejí tzv. first minute zájezdy, kdy dovolenou pořídíte za výrazně nižší cenu než v hlavní sezóně. Díky včasnému nákupu se můžete už za čtyři stovky podívat do Chorvatska, za stejnou cenu pořídíte i zájezd do Itálie a za šest set si užijete třeba Francii.

Kupovat zájezdy s velkým předstihem má své výhody i nevýhody. First minute zájezdy se začínají prodávat ve chvíli, kdy se tisknou nové katalogy, což bývá klidně už v říjnu. Čím dříve si zájezd objednáte, tím větší slevu budete mít. Přitom nejde jen o samotnou cenu zájezdu, která je často až o 30 % nižší než u sezónních zájezdů, ale i o další výhody s tím spojené - dítě zdarma, parkování apod. Navíc je na začátku sezóny ještě široká, nepřebraná, nabídka zájezdů, takže si můžete vybrat takřka jakékoli místo budete chtít. A to se o zájezdech na poslední chvíli říct nedá.

Nevýhodou samozřejmě je, že se za několik měsíců, které vás budou od dovolené dělit, může leccos změnit a na vysněný zájezd nakonec ani nemusíte odjet.

First minute zájezdy vydrží v nabídkách cestovních kanceláří někdy až do začátku sezóny, tedy přibližně do června. Optimální ovšem je, vybrat si zájezd už nyní. A lokality, které jsou Čechy oblíbené, lze nyní pořídit za velmi příznivé ceny.

Související obsah

Podle cestovní agentury Invia, která nabízí zájezdy různých cestovních kanceláří, se v současnosti dají pořídit zájezdy do atraktivních destinací i za několik stovek. Záleží především na délce a termínu pobytu, stravování, dopravě a typu ubytování.

V tabulce se podívejte na příklady cen First Minute zájezdů od různých cestovních kanceláří.

V Chorvatsku a v Itálii nejlevněji pořídíte zájezdy kratší a na sklonku sezóny. Levněji také vyjdou zájezdy, kde je ubytování ve stanech nebo levnějších apartmánech. V exotičtějších lokalitách se v ceně odráží atraktivita destinace.

"Ve srovnání s loňskem zájem o prodeje zájezdů na První moment letos výrazně vzrostl, a to dokonce o 32 %," říká obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Berberi. Podle ní je letos jistým důvodem včasných nákupů i slabý kurz koruny a očekávané zdražení zájezdů po ukončení nabídek First Minute.

Pokud si dovolenou nekoupíte s předstihem, připravte se na to, že v hlavní sezóně zaplatíte za zájezd nesrovnatelně víc. Dalším řešením je počkat si na tzv. Last Minute zájezdy, kdy se cestovní kanceláře snaží na poslední chvíli doplnit kapacity nevyprodaných zájezdů. Rizikem ovšem je, že při Last Minute nabídkách už se na vás nemusí dostat lokalita, kterou si přejete.

ČTĚTE TAKÉ:

Verešová ukázala nové snímky od moře: Žádná modelka nemá lepší postavu

Vychrtlá, nahá, pod vodou: Tara Reid si užívá dovolenou

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz