Transplantace

TRANSPLANTACE HLAVY: Už brzy ji uříznou tomuto muži!

TRANSPLANTACE HLAVY: Už brzy ji uříznou tomuto muži!
Zdroj: Twitter

Valery Spiridonov je smrtelně nemocný, a tak se rozhodl k radikálnímu kroku, který by mu mohl pomoci. Jako první na světě podstoupí transplantaci hlavy a svěří se do rukou kontroverzního neurochirurga Sergia Canavero. Ten údajně vymyslel metodu, kdy pomocí speciálního lepidla dokáže přilepit hlavu pacienta k novému tělu.

Valery Spiridonov, třicetiletý počítačový programátor z Ruska, se stane světovým unikátem. Jako prvnímu na světě mu totiž uříznou hlavu, aby ji mohli přišít k novému, zdravému, tělu. "Moje rozhodnutí je konečné a nehodlám na něm nic měnit," říká Valery, který trpí zvláštním typem svalové atrofie, která mu znemožňuje pohyb a postupně oslabuje všechny jeho svaly.

"Samozřejmě že se bojím, ale na druhou stranu je to i hrozně zajímavé. Nemám moc šancí na lepší život a kdybych nevyzkoušel tuto možnost, můj osud by byl velmi smutný. Každý rok se totiž můj stav zhoršuje," svěřuje se Valery, který žije už o deset let déle, než lékaři původně předpovídali.

Zdroj: Twitter

Se svým problémem se obrátil na velmi kontroverzního italského lékaře Sergia Canavero, kterého jeho odpůrci označují za šílence. Při operaci, která potrvá 36 hodin a bude stát ohromných 7,5 milionu liber, pacientovi odřízne hlavu a ve stejné chvíli udělá to samé s hlavou dárce. Pomocí speciálního lepidla potom spojí míchu a žíly s novým tělem a nechá pacienta čtyři týdny v komatu, aby byl nepohyblivý a vše mohlo správně srůst.

Související obsah

Potom už by měl Valery klidně ovládat svaly, cítit tvář a dokonce mluvit stejným hlasem jako předtím. Věří, že vysněné operace by se mohl dočkat už příští rok. Našel se totiž už i vhodný dárce, krajan Valerye, který je ve stavu klinické smrti. Podle ostatních vědců jsou ale jeho touhy zatím nesplnitelné.

První transplantace hlavy byla provedena už před čtyřiceti lety na opicích, později v Číně transplantovali hlavu myším. Transplantace u člověka proběhne vůbec poprvé v historii a Canavero věří, že by postupně mohla pomoci i jiným paralyzovaným lidem, například Christopheru Reevovi, který v minulosti ztvárnil Supermana.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Transplantace hlavy je možná! Tvrdí doktoři a vysvětlili postup

Silný příběh: Dala mu ledvinu, teď spolu čekají dítě

mom, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz