Zoo

Agresivní antilopa probodla žirafu před zraky dětí!

Agresivní antilopa probodla žirafu před zraky dětí!
Zdroj: Oivind Hansen

Nepříliš veselé Velikonoce prožili návštěvníci norské zoo v Kristiansandu, jižně od Osla. Na vlastní oči sledovali smrt žirafy Melvina. Tu omylem zabila africká antilopa.

Návštěvníci zoologické zahrady v Kristiansandu sledovali děsivou scénu, kdy antilopa agresivně zaútočila na žirafu a nabodla ji na své rohy. Žirafa se nemohla dát na útěk, protože v době útoku měla hlavu zaseklou v plotě.
 

Na místo okamžitě přispěchali veterináři, kteří však už pětiletému Melvinovi nedokázali pomoci. Melvin, který se v zahradě v roce 2010 narodil, byl jedním z nejoblíbenějších zvířat v zoo.
 

Záběry celé události pořídil Øivind Hansen, který byl v zahradě se svou rodinou. "Bylo to velmi traumatizující. Lidé plakali všude okolo," řekl Hansen. Jak se Melvin snažil uvolnit hlavu, napadla ho africká antilopa, která je druhým největším druhem antilopy.

Zdroj: Oivind Hansen

Smrt v liberecké ZOO. Lev Sultán zemřel. Podrobnosti ZDE.

"Melvin byl bodnut těsně vedle plic a srdce, přičemž zranění byla tak vážná, že ho usmrtila," řekl veterinář Rofl Arne Ølberg, který byl přivolán k poraněné žirafě. Ølberg také dodal, že obě zvířata byla ve stejném výběhu od doby, co se Melvin narodil a nechápe, proč antilopa na mladou žirafu najednou zaútočila.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz