Lazaret

Zpověď klienta lazaretu hrůzy: Koupali jsme se jednou za půl roku

Ještě před měsícem žil Evžen Böhm v naprosto nevyhovujících podmínkách v přerovském lazaretu hrůzy. Teď bydlí v domě pokojného stáří v Ostravě - Heřmanicích a péči tam si nemůže vynachválit. Vzpomínky na drsné podmínky ho však stále pronásledují.

Šedesátičtyřletý Evžen Böhm před časem skončil na ulici. V zimě mu omrzla noha a tak skončil v nemocnici v Bílovci. Když ho tam dali částečně dohromady, sanitka ho převezla do ubytovny v Přerově.

"To bylo na pí**. Jednou za půl roku jsme se koupali. Sprchovali nás studenou vodou. Byl jsem furt nachípaný," vzpomíná na lazaret hrůzy Evžen Böhm.

Na otřesné podmínky v přerovské ubytovně v Dluhonské ulici upozornila senátorka Seitlová a přirovnala ji k lazaretu z 1. světové války. Po mediálním tlaku majitel Pavel Mirga ukončil všem ubytovací smlouvy. "Neměli ani peníze. Vozili jídlo. Přijelo studené. Dali nám třeba jenom chleba se salámem," popisuje.

V přízemí budovy bydlela si čtyřicítka hendikepovaných. Uvolněná místa teď provozovatel nabízí sociálně slabým. V polovině března pana Böhma převezli z Přerova do Ostravy. Teď žije na třílůžkovém pokoji v domě pokojného stáří a péči si nemůže vynachválit.

"Jsem byl rád, že jsem utekl s tama. Kurnik, konečně jsem tady. Tady se to ani nedá srovnat proti tomu Přerovu," usmívá se Böhm.

Spolu s ním jsou tady ubytovány i dvě další ženy z přerovské ubytovny. Poslední hendikepovaní ji opustili v březnu - rozdělení byli podle místa trvalého bydliště. Majitel dostal půl milionu korun pokutu od Krajského úřadu za nepovolené poskytování sociálních služeb.

TN.cz / TV Nova / hmr / Tomáš Indrei,

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz