APLIKACE TN.CZ
Stanislav Gross

Reakce na smrt Grosse: Co vzkázal Zeman a manželka Šárka

Reakce na smrt Grosse: Co vzkázal Zeman a manželka Šárka
Stanislav Gross | Zdroj: Mediafax

Celé Česko šokovala zpráva o smrti expremiéra Grosse. Sociální sítě ihned zaplavila vlna kondolencí a komentářů. Vybrali jsme některé z nich.

Většina osobností posílá upřímnou soustrast rodině a pozůstalým. Jako jeden z prvních zareagoval mluvčí prezidenta republiky Miloše Zemana Jiří Ovčáček:

"Pan prezident v této těžké chvíli vyjadřuje upřímnou soustrast rodině a blízkým Stanislava Grosse," napsal Ovčáček na Twiteru.

Kratičká zpráva se objevila na webových stránkách ČSSD: "Dnes zemřel náš bývalý a dlouholetý člen Stanislav Gross, který byl v letech 2004-2005 předsedou vlády. ČSSD vyjadřuje pozůstalým upřímnou soustrast a žádá o respektování klidu rodiny."

"Standu si k sobě povolal Bůh," napsala Blesk.cz manželka Šárka Grossová.

Senátora za ČSSD Zdeňka Škromacha zpráva doslova šokovala. "Ač sluníčkové ráno, tak smutek na duši. Zpráva o smrti Standy Grosse mě nemile zaskočila. Zažil jsem s ním mnoho let v dobrém i ve zlém. Vždy držel slovo a hodně se věnoval své rodině. Život není spravedlivý. Měl jsem ho kluka svým způsobem rád. Věřím, že najde klid v tom politickém nebi. Budeš nám Stando chybět. A tak mi dovolte vyjádřit upřímnou soustrast celé jeho rodině a všem jeho blízkým v tomto nelehkém období," píše Škromach na Facebooku.

K úmrtí se na facebooku vyjádřil i Miroslav Kalousek: "Zemřel bývalý předseda vlády ČR a předseda ČSSD Stanislav Gross. Je velká škoda každého mladého života. Pomodleme se, ať je mu země lehká a ať ho Pán přijme."

Ministr průmyslu Jan Mládek: "Právě jsem se dozvěděl smutnou zprávu o úmrtí Stanislava Grosse. Chci vyjádřit upřímnou soustrast jeho rodině a nejbližším."

Premiér Bohuslav Sobotka je zprávou evidentně velmi zasažen: "Stanislav Gross byl před 25 lety u obnovení české sociální demokracie a zakládal i sociálně demokratickou mládežnickou organizaci MSD. Patnáct let byl výraznou postavou celostátní politiky jako předseda poslaneckého klubu ČSSD, ministr vnitra a nakonec předseda vlády. Je mi líto, že zemřel v pouhých 45 letech a po tak těžké nemoci. Chci vyjádřit upřímnou soustrast jeho manželce, dětem a rodině, pro něž je dnešek nesmírně smutným a těžkým dnem. Budu teď hodně myslet na všechno, co jsme se Stanislavem Grossem v sociální demokracii prožili a také na naše poslední setkání, které se odehrálo před několika týdny."

"Čest památce českého politika," napsal na Facebooku zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček.

"Rád bych vyjádřil upřímnou soustrast jménem svým i jménem KSČM rodině Stanislava Grosse, neboť úmrtí v tomto mladém věku je velmi smutnou záležitostí pro všechny. Stanislav Gross se politice věnoval od mládí. Příliš rychle však dospěl k vrcholu, aniž by měl zkušenosti, které nám umožní obstát ve složitých situacích bez větších problémů. Udělal mnohé chyby, za které se v jednom ze svých posledních rozhovorů lidem omluvil. Byl to člověk, který miloval svoji rodinu, práci a život jako takový," píše Pavel Kováčik, předseda poslaneckého klubu KSČM.

Upřímnou sousrast pozůstalým vyjádřili na Twitteru i další politici z ČSSD jako Milan Chovanec či Jan Hamáček.

Teplický zastupitel Dominik Feri je znechucen některými reakcemi lidí na expremiérovu smrt. "Z některejch diskusí je mi zle. Tohle není nic, co by se politikovi mělo přát a kecy o božích mlýnech jsou taky nemístný," nasal na facebooku.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Hit internetu: Miloš Zeman se fotil s černovlasou kráskou

Ví úplně všechno. Prezident Zeman prozradil, kdo zabil Bartošovou

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz