Stanislav Gross

Poslední minuty Stanislava Grosse: Umíral a obě dcery byly daleko

Poslední minuty Stanislava Grosse: Umíral a obě dcery byly daleko
Zdroj: TN.cz

Stanislav Gross (45) býval mocným politikem a tvrdým zákulisním hráčem. Pak ho ale začala ničit amyotrofická laterální skleróza. Poslední minuty života strávil se svou ošetřovatelkou. Kde byly jeho dcery?

Dlouhé dva roky věděl, že zemře. Na amyotrofickou laterální sklerózu nezná moderní medicína žádný lék. Choroba je zákeřná v tom, že ničí svalstvo a  tělo, ale hlava a mozek fungují dál. Jedinec si tak svou situaci zcela uvědomuje a do poslední chvíle vnímá to, že přichází smrt.
 

Stanislav Gross poslední týdny svého života potřeboval čtyřiadvacetihodinovou péči. Neudělal sám vůbec nic, s každou lidskou potřebou byl zcela odkázán na pomoc svých nejbližších. Do poslední chvíle se o něj starala manželka Šárka a ošetřovatelka.

Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Právě ošetřovatelka byla tou osobou, která otevřela pohřební službě, která přijela pro Grossovo tělo.

Související obsah

Až později dorazilo auto s Šárkou Grossovou, která přivezla také dcery Natálku a Denisku. Když pohřební služba odvážela tělo jejich tatínka, byly dívky zřejmě ve škole.
 


 

Později k domu dorazila matka paní Šárky Hana. Právě ona jako první komunikovala s novináři, kteří se před domem sešli.  
 


 

"Jménem rodiny zemřelého žádám média, aby v této těžké chvíli měla pochopení a nevystavovala rodinu a zejména děti dalšímu tlaku, který by umocnil tuto těžkou chvíli. Pohřeb se uskuteční pouze v rodinném kruhu. Rodina zemřelého proto nebude poskytovat žádné další informace a vyjádření," uvedla ve čtvrtek odpoledne Šárka Grossová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz