Stanislav Gross

Trpí stejnou nemocí? Na Grossův pohřeb přijede i jeho otec

Trpí stejnou nemocí? Na Grossův pohřeb přijede i jeho otec
Zdroj: TN.cz

Poslední rozloučení s bývalým premiérem Stanislavem Grossem proběhne ve středu 22. dubna. Rozloučit se s ním přijdou politici i veřejnost. Dorazit by měl i jeho otec, o kterém se spekuluje, že trpí stejnou nemocí.

Stanislav Gross (†45) bude pohřben pouze v rodinném kruhu bez státních poct, jak si přeje jeho rodina. Veřejnost se s ním může rozloučit ve středu 22. dubna od půl 9 ráno do 10 hodin na pražském Vyšehradě v Bazilice sv. Petra a Pavla. Tam bude vystavena jeho rakev.

"V 11 hodin pak začne pohřeb, kterého se zúčastní pouze expremiérovi příbuzní a přátelé,“ stojí v prohlášení, které zaslala serveru lidovky.cz Grossova rodina.

Na pohřeb by měl dorazit i Grossův otec, o kterém Blesku jeho zdroj tvrdí, že trpí stejnou nemocí jako jeho syn. "Stejnou nemoc u Grosssova tatínka prokázali zhruba o dva měsíce dřív, než se diagnózu dozvěděl jeho syn," uvedl. Amyotrofická laterální skleróza, na kterou bývalý premiér v pouhých 45 letech zemřel, je neléčitelná a postupuje u každého zcela jiným tempem.

Související obsah

Šárka Grossová ale spekulaci o nemoci tchána popřela. "Pokud já vím, tak pan Gross je zdravý. Dorazí i na pohřeb," řekla Blesku.

Rozloučit se se Stanislavem Grossem přijdou i vrcholní politici a další představitelé veřejného života. "Já tam půjdu, protože Stanislav Gross byl předsedou sociální demokracie, byl dlouhé roky její viditelnou tváří, ministrem vnitra, předsedou vlády. A já si myslím, že je na místě takovým způsobem jeho památku uctít,“ uvedl pro lidovky.cz premiér Bohuslav Sobotka.


Expremiér zemřel v noci ze středy na čtvrtek 16. dubna ve svém domě v pražském Slivenci. Zůstala po něm manželka Šárka a dvě dcery Natálka a Denisa.
 

hel, TN.cz

K tématu Stanislav Gross

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz