Milan Balamuta

Slovo boží, dopisy a upír. To zbylo po kyselinovém útočníkovi

Milan Balamuta, který loni na konci srpna polil bývalou partnerku kyselinou a v noci na pondělí spáchal ve vazbě sebevraždu, po sobě nechal mimo jiné několik dopisů na rozloučenou.

Kromě dopisů, kde se Balamuta loučil se životem, po něm v cele zůstal i výtisk Bible s podtrhanými pasážemi a několik obrázků, mimo jiné kresba vyzáblého, kostnatého upíra, píše Blesk.cz.


Balamuta, který se ve své cele oběsil v noci z neděle na pondělí, v jednom z dopisů na rozloučenou napsal například to, že dobře ví, co dělá a že "přijímá čistou a prostou smrt".


Balamutova advokátka Martina Čejková řekla, že v obálce, kterou po sobě Balamuta nechal, bylo více než sto listů papíru s mužovými deníkovými záznamy a několik dopisů na rozloučenou. Ty byly určené různým adresátům.

Související obsah


Balamuta si na život sáhl jen krátce před tím, než nad ním měl soud vynést rozsudek. Za to, že expartnerku Renatu poleptal kyselinou, mu hrozilo až dvacetileté vězení.


Balamuta si na svou oběť počíhal loni na konci srpna u výtahu v domě, kde Renata bydlela. Když žena z výtahu vystoupila, chrstnul na ni kyselinu chlorovodíkovou, posypal ji žíravým hydroxidem sodným a vše polil vodou, aby zesílil účinek použitých chemikálií.

Podívejte se na reportáž TV Nova k případu:

Původně se prý chtěl s Renatou dát znovu dohromady, ale když mu žena vzkázala, že je ubožák, ruply mu nervy a na expartnerku zaútočil. Žena je stále v péči lékařů a čeká ji ještě celá řada plastických i jiných operací.


Plné znění dopisu na rozloučenou, který Balamuta adresoval své advokátce:


Praha 10.4. 2015


Vážená paní doktorko,

dalo mi dost práce se dát za dva dny trochu do pořádku, abych mohl napsat tento dopis. Omlouvám se, že volím právě toto řešení, ale věřte mi, obrovská tíha svědomí a viny už se nedá snášet.


Ke všemu jsem otevřel obžalobu. Jakoby cíleně byla vložena tak, abych se podíval na poslední stránku. Stačila mi jedna věta: "Je jednoznačně potvrzeno, že vraždě předcházelo stádium přípravy."


Ne, nemusím to dále číst, stačila mi tahle věta ke konečnému mému rozhodnutí. Ať mi věříte nebo ne, žádná vražda ani nic podobného v tom nikdy nebylo!!! Je to hrozné neštěstí, teď mě to dorazilo úplně.


Jestli tu není Ren, v žádném případě tu nechci být ani já. Nezlobte se na mě, tak moc jsem ji miloval, miluju a nikdy nepřestanu. Ať už budu kdekoli. Strašně mě to mrzí, trápí mě to všechno, co jsem jí udělal. Obrovsky moc toho lituju. Nezlobte se na mě, prosím.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz