Stanislav Gross

KNIHA KONDOLENCÍ: Napište Standovi, co byste mu vzkázali

KNIHA KONDOLENCÍ: Napište Standovi, co byste mu vzkázali
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Stanislav Gross byl během své politické kariéry velmi kontroverzní postavou. Do politiky vstoupil ve velmi mladém věku bez větších pracovních zkušeností, což mu bylo často vyčítáno. Začínal jako elektromechanik a dotáhl to až na předsedu vlády České republiky. A to v pouhých 34 letech.

Bývalý šéf ČSSD, exministr vnitra, expremiér, ale také otec dvou holčiček - to byl Stanislav Gross, který zemřel minulý čtvrtek 16. dubna. V posledních týdnech a měsících se často spekulovalo o špatném zdravotním stavu Stanislava Grosse - nejčastěji v souvislosti se zákeřnou nemocí ALS (amyotrofická laterální skleróza).

Stanislav Gross vyvolával v lidech emoce, nikoho nenechal bez názoru - lidé ho buď milovali, nebo nenáviděli. Jeho politický konec odstartoval skandál s financováním bytu na pražském Barrandově, Gross nedokázal důvěryhodně vysvětlit původ peněz, za které byt pořídil. Legendární se stala jeho věta, kterou pronesl ve Sněmovně právě o penězích na byt: "Ten původ je tak křišťálově čistý, že ani křišťál křišťálově čistější být nemůže."

Stanislav Gross zemřel ve věku pouhých 45 let, zanechal po sobě ženu Šárku a dvě dcery - Denisu a Natálii. Měli jste Stanislava Grosse rádi, nebo to nebyl právě váš nejoblíbenější politik? Napište do diskuse pod článkem, co byste bývalému předsedovi vlády vzkázali! Komentujte a diskutujte slušně, děkujeme!

ČTĚTE TAKÉ:

VIDEO: Rozhovor s dcerami zesnulého Stanislava Grosse

Zemřel nejmladší premiér české historie. Stanislav Gross podlehl těžké nemoci

hru, TN.cz

K tématu Stanislav Gross

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz