David Rath

Rath měl nehodu! Spadl jsem z kola, byl jsem v bezvědomí, říká

David Rath, který je souzen kvůli korupci ve Středočeském kraji, se nedostavil k pondělnímu přelíčení. Podle jeho advokáta Adama Černého měl Rath nehodu a je v nemocnici. "Komunikace s ním je velmi obtížná, je pod prášky, pod morfiem, dostat z něj kloudnou větu bylo těžké," uvedl Černý u soudu.

Je v gypsu pod morfiem a prášky. To řekl advokát Davida Ratha Adam Černý u soudu, když vysvětloval, proč se jeho klient k přelíčení nedostavil. Informaci o tom, že je bývalý středočeský hejtman v nemocnici, přinesl iDnes.cz.

Podle Černého je komunikace s exhejtmanem obtížná. Ještě před líčením mu prý poslal jen SMS zprávu, že je v nemocnici na kapačkách. Soudce Robert Pacovský tak hned na začátku líčení nařídil dvacetiminutovou pauzu, aby Černý zjistil, co z jeho klientem je.

Když soud znovu začal, Černý řekl, že se Rathovi dovolal, ale komunikoval s ním jen omezeně. "Komunikace s ním je velmi obtížná, je pod prášky, pod morfiem, dostat z něj kloudnou větu bylo těžké," řekl Černý s tím, že má i sádru. Soudce se pak advokáta zeptal, zda jeho klient měl nehodu a ten odpověděl, že to tak chápe.

Rath se prý zranil během nedělní vyjíždce na kole, když spadl z kola do jámy a byl v bezvědomí. Nyní je hospitalizován v nemocnici a žádá o pár dní klidu.

"Požádal bych média, aby chápala, že mi není dobře. Od včera jsem v nemocnici a chtějí si mě tu nechat i dál. Šlo o pád z kola do nějaké jámy s bezvědomím. Zasahovala tam policie a záchranka. Mám to od záchranářů, já si nic nepamatuji a prosím o pár dní klidu," napsal Rath ČTK.

Související obsah

Pacovský pak jednání přerušil a zadal Pacovskému, aby zjistil, ve které nemocnici Rath leží a zda může soud jednat v jeho nepřítomnosti. Státní zástupce Petr Jirát u soudu upozornil, že Rath už jednou bez omluvy k soudu nepřišel.

David Rath je souzen v případech zmanipulovaných zakázek Středočeského kraje, ve kterém byl hejtmanem. V případě odsouzení hrozí Rathovi až dvanáctileté vězení. V kauze Rath už si někteří obvinění vyslechli rozsudek. Rathovi spojenci manželé Petr Kott a Kateřina Kottová (dříve Pancová) by si podle rozsudku měli ve vězení odsedět 7,5 roku, navíc jim propadne majetek. Rozsudky jsou ale ještě nepravomocné.

TN.cz

K tématu David Rath

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz