USA

Ohnivé peklo: V Baltimore hoří budovy i auta, lidé rabují obchody!

Americký Baltimore se proměnil v ohnivé peklo. Hoří budovy i auta. Násilí propuklo kvůli smrti černošského mladíka Freddieho Graye. Muž zemřel po vážném zranění, která utrpěl ve vazbě.

V americkém Baltimore vyhlásily úřady výjimečný stav. Ulice se proměnily v bojiště a rozbouřené davy lidí protestují proti smrti černošského mladíka Freddieho Graye. Muž zemřel tento měsíc v nemocnici kvůli závažnému poranění páteře, podle dostupných informací je utrpěl při zatýkání.

Protestující zapalují auta a rozbíjejí výlohy. Na policisty házejí cihly a kameny. Desítka strážníků utrpěla zranění, jeden je v bezvědomí. Obyvatelé města jsou zoufalí. Plameny zničily i centrum pro seniory v místním kostele.

"Tohle není válka. Chceme mír, ale vy nám berete všechno, co máme, a tak to samé uděláme vám. Chceme naše práva," říká protestující novinářům.

Násilí propuklo po pondělním pohřbu Freddieho Graye. 25ti letý černošský mladík s bohatou kriminální minulostí zemřel v nemocnici kvůli vážnému poranění páteře.

"Také si přeji spravedlnost pro svého syna, ale takhle to nedělejte. Nezbořte celé město," řekla matka mrtvého mladíka.

V Baltimoru kvůli násilným protestům platí týdenní zákaz nočního vycházení. Úřady vyhlásily výjimečný stav. Do akce nasadily 1500 členů Národní gardy.

APTN / vem / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz