Slovensko

Na Slovensku se zřítilo létající auto i se svým vynálezcem!

Na Slovensku se zřítilo létající auto i se svým vynálezcem!
Zdroj: AeroMobil

Na letišti v Nitře se včera večer zřítil unikátní stroj. Prototyp létajícího automobilu, který před časem ohromil celý svět, havaroval i se svým vynálezcem na palubě. Případ vyšetřuje policie i letecká inspekce.

Podle očitých svědků letěl Štefan Klein, konstruktér a testovací pilot Aeromobilu 3.0, ve výšce asi tří set metrů nad zemí, když se jeho stroj dostal do problémů. Podařilo se mu ale otevřít bezpečnostní padák, na kterém se stroj snesl relativně bezpečně k zemi.

 

Klein byl při nehodě pouze lehce zraněn, do sanitky prý došel po svých a stěžoval si pouze na bolest loktu a zad. Ošetřili jej záchranáři z Nitry. "Pilot je nezraněn a příhoda dokazuje , že náš systém vystřelení padáku je plně funkční. Data z události použijeme při dalších testech," stojí ve vyjádření firmy Aeromobil.

Související obsah

Šéfkonstruktér Aeromobilu Štefan Klein se netají inspirací autem z francouzské komediální série o Fantomasovi. Vývoj vozu započal už v roce 1990, po čtvrt století se jej podařilo dotáhnout do fáze, kdy je připravena sériová výroba. Vůz ovšem musí ještě získat patřičná povolení.

Aeromobil pohání motor Rotax 912 spalující obyčejný benzín. V běžném provozu spálí 8 litrů na 100 kilometrů, při letu pak za jednu hodinu ve vzduchu 15 litrů. Po silnici se aeromobil prohání rychlostí až 160 km, ve vzduchu dvoustovkou. Na jednu nádrž ujede 875 nebo uletí 700 kilometrů.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Budeme zase brzo bratia? Vznikla petice za návrat společného státu Čechů a Slováků

jox, vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz