Víkend

VÍKEND: Deník dcery a matky

Aleně Ludvíkové bylo dvanáct let, když u dveří zazvonil muž s předvoláním k transportu. S předvoláním pro její židovskou maminku.

Alena zbytek války prožila u svého otce s jeho novou rodinou a psala si deník. V Terezínském ghettu si deník psala i její matka. Zapisovala otřesné zážitky, ale i to, jak se chodily opalovat. Šedesát let po válce vydala Alena Ludvíková knihu svých i máminých zápisků a přináší tak unikátní pohled na válečnou realitu Protektorátu Čechy a Morava. Pasáže z jejich deníků vybral Josef Kubeš.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Muž postřelil v mexickém hotelu tři Kanaďany, jeden zemřel

Spor mezi hotelovými hosty v mexickém letovisku na karibském pobřeží nedaleko Cancúnu vyvrcholil střelbou. Tři kanadští turisté skončili v nemocnici, kde jeden z nich zemřel. Střelec je na útěku a hledá ho policie. Důvod hádky zatím strážci zákona nezveřejnili.

Krátká zpráva

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení

Jihozápad Japonska zasáhlo zemětřesení o síle 6,6 stupně, informovala agentura Kjódó. Epicentrum zemětřesení se nacházelo u nejjižnějšího ze čtyř hlavních japonských ostrovů, tedy Kjúšú. Na několika místech popraskalo vodovodní potrubí a objevily se i problémy s výpadky elektřiny. Žádné oběti na životech hlášené nejsou.

Píše se na Deník.cz