Vsetín

Proč hořely Čunkovy domky? Někdo rozkradl protipožární dveře!

Starosta Vsetína Jiří Čunek pohrozil obyvatelům bytového domu v místní části Poschla. Před měsícem a půl tam požár vyhnal z domu desítky lidí. Radnice jim tehdy sehnala náhradní ubytování, a dům nechala na své náklady opravit. To ale kritizují mnozí obyvatelé města.

Když v domě začalo 31. března hořet, řadě obyvatel nezbylo nic jiného, než z plamenů prchat okny, aby si zachránili holý život. Požár totiž odřízl přístup ke schodištím.


A jak vypadá to samé místo dnes? Vymalované stropy, opravená podlaha, nová elektroinstalace i protipožární dveře. Právě ty požáru na konci března nezabránily, protože z nich kovové části někdo ukradl. A účet? Přes dva miliony z městské kasy.


A místní se zlobí, že kdyby se něco podobného stalo jim, město po nich ani nevzdychne. A někteří navrhují, aby peníze za nákladnou rekonstrukci radnice  vymáhala, i když není úplně jasné po kom.


Proč začalo hořet, se totiž stále neví. Nejpravděpodobnější varianta je, že oheň založil někdo vlastní nedbalostí - byť neúmyslně. Obvinění dosud žádné nepadlo.

Související obsah


Město tentokrát sice nájemníkům, kteří se museli během požáru evakuovat, pomohlo. Zároveň ale radní upozorňují, že příště by už drahou opravu platili hlavně oni z vlastních kapes.


Všichni evakuovaní z domu se tak do svých čerstvě opravených bytů vrátí už do konce týdne.

pez, Petr Zapletal, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz