Studentky

Sexuální obtěžování na univerzitě: Doktorát jedině za sex

Sexuální obtěžování na univerzitě: Doktorát jedině za sex
Zdroj: Thinkstockphotos

Se šokující zpovědí přišly studentky Univerzity Mateja Bela v Bánské Bystrici. Jejich profesoři je měli osahávat a chtít po nich sex. Některé mladé ženy se raději rozhodly ze školy odejít.

Sexuálnímu obtěžování měly být vystaveny studentky doktorandského studia. Jejich profesoři jim běžně sahají na prsa nebo na zadek, či nabízejí sex. Podobně se k nim chovají i mužští kolegové z doktorského studia.

Zoufalé ženy na celý případ upozornily děkanku fakulty. Se svým příběhem se svěřily také deníku Čas. Ten přinesl svědectví obtěžovaných žen, které si ale přály zůstat v anonymitě.

"Více než čtyři roky jsem studovala jako doktorandka, ale musela jsem odejít, protože jsem s ním nechtěla mít sex. Takže nemám titul, nemám nic a všechno bylo jen o sexu," vzpomíná bývalá studentka na jednoho z profesorů. "Dokonce jsem dostala nabídku, jestli nepůjdu do trojky s profesorem a dalším kolegou."

Její kamarádka prozradila, že studentky na obtěžování upozornili už i děkanku. "Nemůžeme říct, že by to ignorovala, ale možná má nějak svázané ruce. Sahání na prsa a zadek je pro profesora normální. Když jsem se ohradila, řekl, že mě udá na policii za pomluvu. Nemáme žádný důkaz, jen naše svědectví a skutečnost, že je o něm známé, že je sukničkář."

Související obsah

Zvěsti o sexuálním obtěžování se šíří i mezi dalšími studentkami. "Slyšela jsem o tom, ale vlastní zkušenosti nemám. Vím, že se hovořilo o konkrétních případech," řekla Času studentka Lucie.

K případu se vyjádřila i děkanka fakulty. Ta vyzvala studentky, které by měly pocit, že je někdo sexuálně obtěžoval, aby podaly trestní oznámení na policii.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Studentky

Důležité Události

Píše se na Deník.cz