Antarktida

Šok: Na Antarktidě žila tajemná civilizace, zničila ji kometa!

Šok: Na Antarktidě žila tajemná civilizace, zničila ji kometa!
Zdroj: Facebook/ oficiální zdroj

Graham Hancock tvrdí, že Antarktidu obývala dávná vyspělá civilizace, kterou zničil dopad komety. A má jasný důkaz.

Spisovatel Graham Hancock je autorem knihy Otisky božích prstů (Fingerprints of Gods), která vyšla před dvaceti lety a prodaly se jí miliony kusů. Tvrdí v ní, že Antarktidu v minulosti obývala vysoce vyspělá starobylá kultura, která byla zničena dopadem komety před 13 tisíci lety, zůstaly po ní ale znalosti z matematiky a astronomie pro další historické civilizace.

V době, kdy kniha vyšla, ji vědci strhali. "On nenarazil na archeologickou záhadu, on si ji jednoduše vymyslel," shrnul jejich stanovisko americký geolog Paul Heinrich.

Hancock si ale trvá na svém a v září se chystá vydat pokračování bestselleru s názvem Magicians of Gods (Kouzelníci bohů), kde hodlá na 500 stránkách přinést o své teorii nezvratné důkazy. Mají to být vědecké a archeologické podklady.

"v roce 1995 jsme napsal knihu o otiscích, které ukazovaly na existenci ztracené civilizace. Neměl jsem ale dost důkazů. Teď je mám," řekl bývalý novinář Hancock Sunday Times.

Související obsah

"Celou dobu jsem tvrdil, že Zemi trefila před třinácti tisíci lety kometa, nyní geofyzické a geologické studie přinášejí důkazy, že se tak skutečně stalo. Přesně před 12 800 lety." Hancock tzvrdí, že se na to dřív nepřišlo, protože kometa udeřila do antarktického ledu a nenechala po sobě žádný kráter.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Přes 100 let stará záhada vyřešena! Jak správně rolovat toaletní papír?

5 zajímavostí, které jste určitě nevěděli: Co je antidaktofóbie?

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz