Pole dance

Krásky tančily u tyče. S TN.cz jste byli u toho!

Pryč jsou doby, kdy byl tanec u tyče atrakcí pokleslých podniků a čtvrtí, kam by obyčejný člověk nezavítal. Moderní pole dance se vyvinul v plnohodnotný, divácky atraktivní sport s úctyhodnými výkony.

Síla, flexibilita, originalita, ladnost. Dokonale provedené akrobatické prvky ve výšce čtyř metrů nad zemí. To vše bylo k vidění na již čtvrtém ročníku Mistrovství České republiky v pole sport 2015, které se konalo v pražském divadle Hybernia. Jeho vítězové z osmi kategorií si zajistili účast na prestižním světovém mistrovství.

Tam se podívali vítězové z Česka už i v loňském roce. Naší zemi v roce 2014 reprezentovala i vítězka kategorie žen elite Růženka Kunstýřová, pro kterou byla možnost soutěžit mezi světovou špičkou tohoto novějšího sportu opravdu jedinečným zážitkem.

Související obsah

"Za možnost účastnit se mistrovství světa po boku hvězd jako je Oona Kivela, Polina Volcehk a řada dalších jsem opravdu vděčná. I přes zdravotní potíže jsem se probojovala do TOP 10 spolu s Denisou Kudláčkovou. Je vidět, že ač jsme z malé země, ve světové konkurenci se neztratíme, když si své vystoupení budeme užívat a tančit tak, abychom byli nejlepší sami pro sebe," říká Kunstýřová.

Pole dance je nejen v České republice jedním z nejrychleji se rozvíjejících sportů. Svědčí o tom množství nově vznikajících studií po celé republice i rostoucí počet účastníků soutěže. "V letošním roce jsme obdrželi téměř dvě stě přihlášek a pozorujeme, jak se úroveň jednotlivých vystoupení zvyšuje a není pro soutěžící jednoduché mezi silnou konkurencí uspět," potvrzuje rostoucí trend Olga Marešová, předsedkyně Czech pole and aerial sports federation, která mistrovství organizuje.

jox / vem, TN.cz

K tématu Pole dance

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz