Vražda

Horní Bříza jako Žďár: Co spojuje útoky v knihovně a ve škole?

Horní Bříza jako Žďár: Co spojuje útoky v knihovně a ve škole?
Zdroj: TV Nova

Děsivý útok v knihovně v Horní Bříze na Plzeňsku je až znepokojivě podobný nedávnému útoku na střední škole ve Žďáru nad Sázavou. První útok nepřežila nevinná knihovnice, útok ve Žďáru stál život šestnáctiletého studenta Petra Vejvody.

Paralel, které spojují vraždu v knihovně v Horní Bříze a ubodání statečného středoškoláka ve Žďáru nad Sázavou, je hned několik a všechny jsou znepokojivé.


1. Útok ve veřejné budově


Knihovna je stejně jako škola objektem, kam se může dostat v podstatě kdokoli a pokud není zcela mimo, není problém "ztratit" se v davu a tvářit se, že tam patří. Dveře nikdo nehlídá, přítomnost zbraní se například narozdíl od Poslanecké sněmovny nebo soudních budov nezjišťuje.2. Nůž


Jak Barbora Orlová ve Žďáru, tak i vrah z Horní Břízy svou oběť napadli a zabili nožem, tedy zbraní, která se dá sehnat v supermarketu a nepodléhá žádné kontrole. A to i v případě velkých čepelí až do velikosti mačety.

Související obsah


3. Zbytečný, nevyprovokovaný útok


Oba případy bohužel spojuje i to, že oběti zemřeli úplně zbytečně, kvůli malichernosti. V Horní Bříze zřejmě kvůli připojení k internetu, ve Žďáru nad Sázavou pro změnu kvůli odvaze a nebojácnosti.


4. Rychlé dopadení pachatelů


Štěstí je, že oba vrazi byli rychle dopadeni. Barboru Orlovou zadržela policie okamžitě na místě činu. Dosud neidentifikovaného agresora z knihovny krátce po činu na blízkém nádraží.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz