Není to zákon, kvůli kterému by měla padnout vláda. Ale je to problém. ČSSD se už několik měsíců nemůže dohodnout s hnutím ANO na podobě zákona, který má zakázat kouření v restauracích., informuje dnešní MF Dnes.
Ve vládě měla být Němečkova předloha už v lednu, teď má podle ministra termín 3. června. A poslanci hnutí ANO kritizují svoje vládní spojence z ČSSD za to, že jim odmítají podpořit stručnější verzi zákona, která ve Sněmovně leží od loňského podzimu. Ministerská novela je totiž velmi obsáhlá a podle poslanců ANO hrozí, že ve Sněmovně narazí.
Kouření v restauracích chce zakázat ČSSD i ANO. Ani jedna strana však nepodporuje návrh té druhé. A tak se zákaz odkládá. Poslanci, mezi kterými je podle letošního průzkumu MF DNES výrazná většina pro zákaz kouření, tak nakonec paradoxně nemusí schválit z obou protikuřáckých zákonů ani jeden.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz