APLIKACE TN.CZ
Krimi

Selhání psychiatrů! Vraha z Horní Břízy pustili ven z léčebny

Muž, který pomocí nože zavraždil osmadvacetiletou knihovnici Hanka, měl sedět v psychiatrické léčebně v Dobřanech. Jenže to by psychiatři nesměli mezi normální lidi pouštět nebezpečné šílence.

Přišel do knihovny na internet, chytnul knihovnici, dal jí pod krk nůž a chtěl, ať okamžitě volá do televize Nova. Vyděšená Hanka zavolala do plzeňské redakce naši reportérku, ale v tom ji muž bodl a knihovnice zemřela.
 

Naprosto šokujícím zjištěním je to, že vrah měl být v té době hospitalizován v psychiatrické léčebně. Podle informací TN.cz muž už dříve vyhrožoval svému okolí, že bude zabíjet. Novinky.cz napsaly, že muž se nedobrovolně dostal do Dobřan, ale koncem letošního února byl propuštěn. Lékaři totiž přestali brát jeho výhružky vážně.
 

Muž se původně do Dobřan dostal na doporučení ambulantní psychiatričky. Prý mluvil o tom, že někoho zapíchne. Do Dobřan byl umístěn proti své vůli.

Související obsah

Jenže koncem února psychiatři v Dobřanech dospěli k názoru, že muž jen hrozí a že ve skutečnosti nikomu neublíží. Tak ho pustili ven mezi lidi. Co se dělo pak, nevíme, ale v pondělí muž přišel do knihovny a zabíjel. Přesně tak, jak o tom před lékaři již dříve mluvil.  

Děsivý útok v knihovně v Horní Bříze na Plzeňsku je až znepokojivě podobný nedávnému útoku na střední škole ve Žďáru nad Sázavou. Tohle všechno mají společného.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz