Monsanto

Pravda o MONSANTU? Pokud toto není konspirace, jde z toho strach

Pravda o MONSANTU? Pokud toto není konspirace, jde z toho strach
Zdroj: oficiální zdroj

Monsanto Company. Snad žádná jiná společnost nebudí takový rozruch. Myslí to s námi dobře? Nebo nás chtějí zotročit. Společnost Monsanto hraje hlavní roli v jedné z největších konspiračních teorií současnosti. Kde je pravda?

Monsanto je nadnárodní americká společnost, která podniká zejména v zemědělském sektoru. Je to jeden z obřích producentů hnojiv, pesticidů a také geneticky modifikovaných potravin. Podle wikipedia.org Monsantu patří 70 až 100 % některých geneticky modifikovaných komodit (sója, kukuřice).
 

Dnes společnost Monsanto vyváží zejména herbicid Roundup, jehož účinou složkou je glyfosát. Některé studie tvrdí, že existuje souvislost mezi používáním Roundapu a neplodností, rakovinou či Parkinsonovou chorobou.
 

Přibližně od přelomu století začalo Monsanto rozvíjet smluvní politiku s menšími rolníky. Ti od ní kupují herbicidy (většinou Roundup) a vůči němu odolnou odrůdu dané plodiny. Vydatné postřiky herbicidů na daném území efektivně ničí vše kromě geneticky modifikované plodiny. Monsanto má s rolníky smluvně zajištěna vlastnická práva na semena, která tito zemědělci vypěstují v další generaci. Genetická modifikace plodin od Monsanto je navržena tak, aby tyto plodiny měly jen sterilní semena a rolníci je nemohli použít k přesročnímu osevu, píše wikipedia.org.
 

Geneticky modifikované potraviny zažívají revoluci v USA. V Evropě je k nim velká nedůvěra. Pěstovat upravené plodiny na půdě, kterou před tím ošetřil Roundap, může být velmi nebezpečné. Nikdo totiž neví, co s lidským zdravím GMO potraviny udělají za pár let - více ZDE
 

Objevují se děsivé "konspirační" teorie, že vedení společnosti Monsanto díky lobbingu ovládá většinu vysoce postavených politiků v USA a vytváří tlak i na evropské politické špičky.
 

Podle konspirátorů chtějí manažeři Monsanta vlastnit veškerá semena, veškerou půdu a mít monopol na potraviny. Lidstvo by podle této teorie bylo zcela závislé na rozhodnutí vedení této společnosti.
 

Dokument, který se řadí ke konspiračnímu proudu: 


 

Věříte konspiračním teoriím? Nebo je pro vás Monsanto normální korporací, která to s lidstvem myslí dobře, jen chce vydělat a vydělávat? Diskutovat můžete na našem Facebooku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Monsanto

Důležité Události

Píše se na Deník.cz