Islámský stát

Selfie islamisty stálo život jeho spolubojovníky! Neuvěříte proč

Selfie islamisty stálo život jeho spolubojovníky! Neuvěříte proč
Zdroj: Thinkstockphotos

Pořídil si selfie a na sociálních sítích se chlubil svými velitelskými schopnostmi. Nedošlo mu ale, že ho pomocí fotky mohou snadno vypátrat nepřátelští vojáci. Netrvalo ani 22 hodin a dům i s teroristou srovnal se zemí nálet amerických letounů.

Jediná fotka umožnila vojenským expertům z Floridy identifikovat polohu jednoho z velitelů Islámského sátu. Generál vzdušných sil Hawk Carlise řekl ve čtvrtek deníku The Telegraph, že z této jediné selfie dokázali zjistit dostatek informací, aby jeho tým mohl přesně lokalizovat polohu islámských bojovníků.

A pouhých 22 hodin od zveřejnění fotky už USA podnikly na místo nálet a džihádistův dům doslova rozmetali na kusy.

"Naši chlapi pravidelně pročesávají sociální sítě a najednou tam viděli tady toho blbce," nechal se podle serveru The Jerusalem Post slyšet Carlise. O několik hodin později už místo zlikvidovali třemi dobře mířenými bombami.

Související obsah

Náměstek amerického ministra zahraničí Antony Blinken ve středu oznámil, že za devět měsíců bojů v Iráku a Sýrii koaliční jednotky zabily více než 10 tisíc příslušníků Islámského státu.

Naposledy koaliční síly bombardovaly v úterý islámskou továrnu na výrobu výbušnin v regionu Hawija. Následná série výbuchů naprosto zdemolovala okolní průmyslovou oblast. Při náletu zemřelo asi sedm desítek osob.

mom, TN.cz

K tématu Islámský stát

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz