Nehoda

SMRT NA RALLY: Jeden člověk po nárazu zemřel, druhý je zraněný

Rally v Orlických horách skončila smutně. Po nehodě závodního auta jeden člověk zemřel a jeden je těžce zraněný.

Podle prvních informací narazilo auto do sloupu. Na místě zasahoval vrtulník záchranné služby, který zraněného muže transportoval do nemocnice. Jeden člověk nehodu bohužel nepřežil. Rally se jela v Orlických horách, nehoda se stala nedaleko Dobrušky, rychlostní zkouška vedla přes obce Bystré, Nedvězí a Dobřany.

"Třetí soutěž letošního Českomoravského poháru rallye, V. Rallye Orlické Hory, byla po odjeté třetí rychlostní zkoušce zastavena a následně zrušena. V průběhu první rychlostní zkoušky došlo k vážné nehodě zkušené posádky Jan Vaníček – Jaroslav Starý," uvedli organizátoři na svém webu.

Související obsah

Závodní auto krátce po startu ve velké rychlosti vylétlo ze silnice a bokem narazilo do pevné překážky. Spolujezdec bohužel nehodu nepřežil ani přes pokusy záchranářů ho oživit.

"Celý pořadatelský sbor Rally Orlické Hory tímto vyjadřuje svou nejhlubší soustrast všem rodinným příslušníkům, přátelům a známým. Celou událostí jsme upřímně zdrceni a učiníme, co bude v našich silách, abychom pomohli všem, které tragická ztráta jejich blízkého postihla," píše se na webu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Probační služba přestala využívat náramky

Elektronický monitoring odsouzených a obviněných v listopadu skončil. Probační služba totiž měla problémy s dodavatelem náramků firmou SuperCom. Vrátí se tedy k namátkovým kontrolám. Ministerstvo spravedlnosti je na tuto variantu připraveno. Informoval o tom mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Píše se na Deník.cz