Voda

Lidé ze středočeské Trnové se nesmějí koupat! Proč?

Pravděpodobně všichni si pamatujete nedávné potíže s pitnou vodou v pražských Dejvicích. Ještě hůř je na tom ale obec Trnová ve středních Čechách.

Hygienici tam , jak už jsme informovali před týdnem, zakázali vodu pít. Ale nejen to. Místní se v ní nesmějí ani mýt, protože obsahuje velké množství bakterií. Potvrdily to i výsledky nejnovější testů, které dnes získala televize Nova A narozdíl od pražského případu, provozovatel vodovodu v Trnové se k řešení vážné situace zatím nemá.


Lidem tak nezbývá nic jiného, než si vystačit s balenou vodou nebo dovážet vodu v kanystrech odjinud. Nebo vyhlížet příjezd cisterny. Bez toho se teď v Trnové nedá přežít. Zdravotní potíže, které měla řada lidí v obci, totiž přičítají právě vodě z kohoutku.


A podle čerstvých testů to vypadá, že cisterny s vodou budou do Trnové jezdit ještě hodně dlouho. Všechny vzorky totiž stále obsahují velké množství bakterií. Voda je tak vhodná maximálně na splachování nebo zalévání zahrady.


A to přitom kubík vody v Trnové stojí přes sto šedesát korun. Je vůbec nejdražší v republice. Zástupce firmy, která v obci provozuje vodovod, měl dnes vypnutý telefon.

Související obsah


Navíc lidem, kteří za nekvalitní vodu odmítají platit, teď firma, která má sídlo na Seychelských ostrovech, vyhrožuje odstávkou. To místním vlastně ani moc nevadí, když je voda stejně nepoužitelná.


Jak bude situaci řešit obec jsme se dnes nedozvěděli - starosta v smsce jen odkázal na provozovatele vodovodu, když se předtím doma nechal zapřít manželkou. Podle místních ale doma byl.

pez, Martin Šnajdr, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz