Mumie

Šok: Stovky let stará mumie skrývala něco neuvěřitelného!

Šok: Stovky let stará mumie skrývala něco neuvěřitelného!
Zdroj: YouTube.com

Tři sta třicet šest let. Tak dlouho ležela v katedrále ve švédském městě Lund mumifikovaná mrtvola tehdejšího biskupa Pedera Winstrupa. Až nyní se ovšem ukázalo, že okázalá rakev celá staletí skrývala nechutné tajemství.

A jaké je to tajemství? Vědci při důkladném rentgenování rakve a těla ze 17. století zjistili, že v rakvi se nachází ještě jiné tělo, o kterém nikdo neměl ani potuchy!


Skeny totiž ukázaly, že biskup má nohy podložené pozůstatky nedonošeného dítěte! Bližším zkoumáním jeho věk výzkumníci odhadli na přibližně pět nebo šest měsíců. Dnešní věda by dokázala i takto předčasně narozené dítě zachránit, na konci 17. století to ovšem bylo nemožné.


"Nevíme, proč bylo dítě úmyslně zastrčeno pod biskupovy nohy, netušíme, jestli je s jeho smrtí nějak spojené," prohlubuje záhadu vedoucí výzkumného týmu Per Karsten.

Související obsah


Je podivné, že tělíčko nebylo objeveno dřív - rakev byla totiž v minulosti otevřena hned několikrát a tělo i fotografováno. Odborníci tipují, že jejich předchůdci pozůstatky nenarozeného děťátka přehlédli, protože ho skrývala vrstva vonných bylin, které v minulosti rakev asi z poloviny vyplňovaly.


Vědci nyní odešlou vzorky DNA biskupa a dítěte na analýzu, aby zjistili, jestli nejsou příbuzní. Podle jiné teorie dal nedonošené dítě do rakve někdo, kdo nechtěl, aby skončilo v chudinském nebo neoznačeném hrobě.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Úžasné foto: Mnich zemřel během meditace. Přes 200 let zůstává v jedné pozici

Děsivá realita: Tyhle fotky jsou skutečné! Duchové, vodní příšery, mumie...

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz