Karel Gott

Jaká je vaše nejoblíbenější píseň od Karla Gotta? Hlasujte v anketě

Jaká je vaše nejoblíbenější píseň od Karla Gotta? Hlasujte v anketě
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Fenomenální Karel Gott se v posledních dnech potýká se zdravotními problémy. Ani ty mu však nebrání v práci a chystá se na další koncert, kde zazní spousta krásných písní. Zvolte jeho nejlepší skladbu.

Karel Gott započal svou aktivní kariéru na konci 50. let, kdy se zúčastnil soutěže amatérských zpěváků. Ten pravý úspěch přišel ovšem až v 60. letech. V roce 1963 přijal angažmá v pražském divadle Semafor, kdy mu duo Suchý a Šlitr napsalo jeho první hit, píseň Oči má sněhem zaváté.

Podívejte se na reportáž TV Nova:

Ten samý rok získal své první ocenění v anketě Zlatý slavík. V Semaforu se seznámil i s bratry Štaidlovými, se kterými dokonce založil vlastní divadlo. Také se poprvé představil ve slavném Las Vegas.

Sedmdesátá léta zastihla Gotta ve skvělé formě, kdy vytvořil nezapomenutelné písně, jako Jdi za štěstím, Stokrát chválím čas, nebo Kdepak ty ptáčku hnízdo máš? Během 70. let se nynější legendě dostalo pocty a v roce 1977 obdržela titul zasloužilého umělce. Kromě toho poprvé vystupoval v Moskvě a podnikl turné po tehdejším SSSR, kde se podle průzkumů stal nejoblíbenějším zahraničním umělcem.


 

 Během let osmdesátých byl Gott ve vrcholné formě, kdy se kromě Československa a SSSR prosazoval i v Německu, zámoří a v Asii. Objevil se také v několika filmech a dokumentech. Do své sbírky přidal další čtyři slavíky a titul národního umělce. Ze známých písní nazpíval například Zvonky štěstí, Včelka mája, Čau, lásko, Zůstanu svůj nebo Pábitelé.

 

Související obsah

Hned na začátku devadesátých let se rozhodl ukončit kariéru Rozlučkové turné po Československu a Německu ale mělo obrovský úspěch, a tak se Gott rozhodl pokračovat. Třikrát zvítězil v anketě o nejprodávanější album roku a získal další čtyři zlaté slavíky. Kromě zpěvu se začal více věnovat malování. Své obrazy vystavoval jak na našem území, tak i v zahraničí. Mezi jeho hity patří například, Když muž se ženou snídá nebo Být stále mlád.

  

V novém tisíciletí neztratil Karel Gott nic ze svého umu a dále nám servíruje nové a nové písničky, které se už stihly stát zlatou klasikou. Mimo to získal neuvěřitelných 13 ať už zlatých nebo českých slavíků. Obdržel také medaily za zásluhy. Ze známých písní vzniklo Pokaždé nebo Jako James Bond.


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz