Zetor

Legenda se vrací! Tohle je nový Zetor Crystal. GALERIE

Legenda několika generací. Tak charakterizuje výrobce svůj model Zetor Crystal. Teď ho představil v novém kabátě. V galerii se podívejte, nejen jak vypadá zvnějšku, ale i uvnitř kabiny.

Když se řekne traktor, každému okamžitě naskočí červené zetory. Nyní tradiční výrobce traktorů představil nový model - Crystal. "Traktory řady Crystal jsou nyní nejsilnějšími stroji v nabídce naší značky, které po dlouhé době přicházejí s šestiválcem. Jejich hlavními charakteristikami jsou síla, odolnost a efektivita, což ocení hlavně majitelé velkých farem," popsal ředitel Technického úseku Zetoru David Kollhammer.

Pokud máte pocit, že Zetor Crystal vám něco říká, máte pravdu. Crystal totiž Zetor už v minulosti vyráběl. První sériový stroj byl vyroben v roce 1969, o šest let později začal vyrábět Zetor Crystal s šestiválcovým motorem a také ve verzi 4x4.

Nový Crystal pohání šestiválec o výkonu 144 nebo 163 koní, ačkoliv to nejde příliš srovnávat, protože modely od sebe dělí téměř padesát let, tak starý Crystal měl v základní verzi čtyřválec s výkonem 80 koní.

Kabina Crystalu je prostorná a výrazně eliminuje hlučnost. K pohodlnější práci, a tudíž menší únavě řidiče, přispívají klimatizace a odpružená kabina a náprava. Kabina je navíc vybavena otevíracím střešním oknem s nastavitelným šíbrem.

"Nadčasový design traktorů Zetor Crystal navazuje na původní legendární Crystal, který se v Zetoru vyráběl od roku 1969. Nový Crystal se svými předchůdci inspiroval v ostrých hranách a pravidelných geometrických tvarech krystalů. Aktuální model traktoru bude vybaven červenými koly," uvádí tradiční český výrobce traktorů.

Zetor je tradiční výrobce traktorů, na trhu je od roku 1946. Od té doby prodal už 1,2 milionu kusů do všech koutů světa. Nyní nabízí čtyři modelové řady: Major, Proxima, Forterra a Crystal.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Technologická novinka vám vyrazí dech: Bezpečné kamiony umožňují řidičům vidět skrz náklad!

Parkovací VIDEO baví celý svět: Žena neví, kam se točí volantem

TN.cz / hmr

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz