Kultura

Jak jsme bydleli za totáče? Připomeňte si 60. až 80. léta!

V Chvalské tvrzi v pražských Horních Počernicích se otevřela v květnu unikátní prodejní výstava nábytku a doplňků s názvem Československo 60 - 80. léta. Pojďte se podívat na nábytek, ve kterém jsme ještě nedávno žili!

Čalouněné křeslo, černobílá televize, nástěnné hodiny, platová kočička či dřevěná stěna na květináče. Snad každý z nás některý z těchto kousků viděl a většina z nás je i používala nebo stále používá. Teď jsou ty nejzajímavější kousky minulého režimu vidět na jednom místě.

To, co bylo ještě nedávno přehlížené a zavrhované, je dnes předmětem velké poptávky. Retro předměty z dob socialismu jsou v dnešní době hlavně u mladých lidí velmi oblíbené.

"Většinou jsme renovovali historický nábytek, v poslední době ale začíná být poměrně velký zájem o renovaci tohoto retro nábytku z nedávné doby," vysvětluje důvod vzniku výstavy restaurátor David Fiala.

Na výstavě jsou k vidění dobové sedací soupravy, nábytkové stěny, židle i různé doplňky. Pokud se vám některý z vystavených kousků zalíbí, můžete si ho koupit a hned odvézt domů.

"Snažíme se mít ty ceny co nejpříznivější. Při srovnání s cenami nového nábytku, který třeba ani nedosahuje takové kvality, je tento nábytek velmi levný," říká David Fiala.

Máte i vy doma nebo na chalupě podobné kousky? Pochlubte se! Fotky posílejte na zpravy@nova.cz.

ČTĚTE TAKÉ:

FOTO: Tohle je nový dům Ozzyho Osbourna

Dara Rolins nás nechala omrknout svou zahrádku, pojďte se na ni podívat

NEUVĚŘITELNÁ GALERIE: Naše prababičky v RETRO plavkách
Vložky došly aneb Co nebylo za totáče k sehnání
Sex za totáče nejen pro pamětníky! RETRO
NEUVĚŘITELNÁ GALERIE: Jak vypadal salón krásy před 100 lety?

TN.cz/Jakub Deml
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz