Zahraničí

Další zvěrstva radikálů z ISIS: Popravují už i ženy!

Další zvěrstva radikálů z ISIS: Popravují už i ženy!
Zdroj: Profimedia

Islámský stát podle posledních zpráv překročil další milník ve své brutalitě. Nevládní organizace v Sýrii ohlásila, že muslimští radikálové popravili dvě ženy spolu s jejich manžely. Prý za čarodejnictví.

Syrská liga lidských práv pocházející z Velké Británie, která podává o násilnostech Islámského státu pravidelné zprávy, vydala prohlášení, že obě ženy byly obviněny z čarodějnictví a následně jim byly sťaty hlavy. Vše se odehrálo v provincii Deir al-Zor.

"Je to poprvé, kdy ISIS zabíjel ženy tímto stylem, " říká Rami Abdel Rahman, šéf monitorovací skupiny pro agenturu AFP. Ačkoli dříve se podobné zprávy objevily, nebylo je možné spolehlivě potvrdit.

Související obsah

Islámský stát je známý svými velmi tvrdými tresty i za banální zločiny. Vše se většinou odehrává na veřejných prostranstvích před davem lidí. Za jeden rok radikálové podle odhadů humanitárních organizací takovým způsobem popravili pouze v Sýrii neuvěřitelné tři tisíce lidí.

jox, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz