Sériový vrah

Zemřel sériový vrah Ivan Roubal. Oběti nechával sežrat prasaty!

Jeden z nejznámějších a nejnebezpečnějších českých doživotních vězňů Ivan Roubal zemřel včera večer v karvinské nemocnici. Odpykával si trest za pět prokázaných vražd, ale policisté ho podezřívali z celkem osmi těchto zločinů. Do dějin české kriminalistiky se přitom zapsal brutalitou svých činů. Vraždil kvůli drobnému majetkovému prospěchu.

Čtyřiašedesátiletému Ivanu Roubalovi se včera ve věznici v Karviné udělalo špatně a odvezli ho do tamní nemocnice. Tam večer zemřel. Příčinu smrti má objasnit pitva. Případem se zabývá i policie. Věznice oslovila kvůli pohřbu pozůstalé. Pokud nebudou chtít pohřeb zařizovat, zorganizuje ho město.

Roubal si odpykával doživotní trest za to, že v roce 1994 se svými komplici přepadl a svázal dva majitele autodílny, kteří se následkem toho udusili. Prokázána mu byla i vražda dvou důchodců z Prahy a taxikáře z Českolipska. U soudních jednání se často rozčiloval a stále tvrdil, že je nevinný.

Související obsah

Vyšetřování značně komplikovala skutečnost, že se nepodařilo najít těla některých zavražděných. Roubal je zřejmě nechal sežrat prasaty, která choval na svém statku Pohádka na Klatovsku. Kvůli nedostatku důkazů tak opakovaně hrozilo jeho propuštění.

Jednou se dokonce chybou soudce málem dostal na svobodu. Před věznicí ale obklopený novináři stihl udělat jen pár kroků. Policisté ho tehdy zřejmě preventivně omámili, aby někomu neublížil. Nikdy to ale oficiálně nepřiznali. Doživotní rozsudek si nakonec vyslechl až po dlouhých pěti letech od začátku vyšetřování.
 

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz