Islámský stát

Vrazi z Islámského státu okusili vlastní medicínu. 18 jich popravili 

Notoricky známá scéna: Vousatí bojovníci Islámského státu v černých hábitech a vedle nich skupina mužů v oranžových kombinézách. Na novém videu ze Sýrie bylo ovšem něco jinak. Bojovníci ISIS totiž byli těmi, koho vedli spoutané v okovech. Konkurenční extremistická skupina Islámská armáda se jim pomstila za předchozí činy a 18 bojovníků IS popravila.

Obávaní teroristé totiž padli do rukou jiné extremistické skupiny, takzvané Islámské armády (Jaysh al-Islam). Ta v Sýrii bojuje proti Asadově vládě, Západem podporované Svobodné syrské armádě i Islámskému státu. S obávanými teroristy je pojí radikální džihádistická ideologie, Islámská armáda ale neschvaluje radikální metody vrahů z ISIS a hlavně zabíjení muslimů.

Jak na začátku videa vysvětluje, Islámská armáda se dostala do války s Islámským státem, když zabil její stoupence a napadl kontrolní stanoviště. Bojovníky IS označuje za odpadlíky. V oblasti Ghúta s Islámským státem svedla už jedenáct bitev.

Když na začátku skoro dvacetiminutového videa, jehož profesionalita ještě výrazně překonává produkci Islámského státu, vysvětlí zástupci Islámské armády, proč proti ISIS bojují, následují záběry, jak bojovníci Islámské armády vedou bojovníky Islámského státu na popravu. Zatímco vrazi z ISIS mají tradiční černé hábity, jejich popravčí si oblékli oranžové vězeňské obleky, které na sobě mívají vězni popravovaní Islámským státem.

Velitel jednotky pak vysvětlí, proč zajaté bojovníky popravují. "Největší pohromou pro náš džihád je skupina lidé, kteří využívají rozporu mezi muslimy. Tato skupina se prohlásila a mateřský stát a ostatní muslimy exkomunikovala, prolila jejich krev, zničila jejich majetek a důstojnost."

Islámský stát přirovná velitel k nemoci. "A Alláh nevytvořil nemoc, aniž by zároveň nevytvořil i lék," řekne a nad osmnácti zajatci vyřkne trest smrti. Osmnáct klečících zajatců pak divákům představí. Všem se můžeme podívat do očích. V některých je vidět strach, jiní se modlí.

Související obsah

Následuje nejbrutálnější část videa, kterou nelze odvysílat. Popravčí totiž nabijí své zbraně a všech 18 zajatců současně střelí zezadu do hlavy.

Podle listu Daily Mail už Islámská armáda disponuje v Sýrii více jak 25 tisíci bojovníky. Podařilo se jí ukořistit také těžkou techniku Asadova režimu, včetně tanků nebo dokonce bojových letounů L-39 Albatros československé výroby.

ČTĚTE TAKÉ:

Další zvěrstva radikálů z ISIS: Popravují už i ženy!

Smrt v přímém přenosu: Bojovník natočil, jak ho zabili! VIDEO

KRUTÍ VRAZI IS: Mladíka donutili vykopat si hrob před popravou!

Miloš Zeman opět blábolí: Žádný nábor ISIS v Česku není!

Islámský stát zveřejnil náborové video: Být džihádistou je lahodné!

Za sex před svatbou následovala drsná pomsta. Víte, co jim udělal Islámský stát?

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz