Bezdomovec

VIDEO: Bezdomovec zasedl na ulici k piánu a lidé jen zírali!

Stále populárnější nápad instalovat na veřejná místa piana možná změní život jednomu americkému bezdomovci. Video s jednapadesátiletým Donaldem Gouldem totiž obletělo svět. Jeden bar se nabídl, že vyzkouší, jestli by u nich bezdomovec nemohl pracovat jako pianista. Na jeho podporu se navíc už vybraly tisíce dolarů!

Když tři mladí lidé natočili bezdomovce, jak úžasně hraje na piano skladbu Come Sail Away od rockové skupiny Styx, netušili, jakým hitem se video stane. Do rána si jej pustilo sto tisíc lidí, za necelý týden to už byly miliony. Muzikanta bez domova se proto rozhodli znovu vyhledat a vyslechnout si jeho příběh.

Donald hrál na klarinet v kapele americké námořní pěchoty. Z armádních služeb odešel, aby se pokusil získat místo učitele hudby. Vysokou školu v Michiganu ale nedokončil, těsně před koncem mu totiž došly peníze. Navíc krátce na to zemřela Donaldova žena.

Zdrcený muž proto začal utápět žal v alkoholu. Kvůli alkoholismu mu sociálka odebrala tříletého syna. S dnes osmnáctiletým mladíkem by se Donald rád setkal, až si život dá trochu dohromady. Jeho situace se stále zhoršovala, přišel o práci a před třemi lety ztratil střechu nad hlavou. Od té doby žije na ulici ve floridské Sarasotě.

Zdroj: facebook.com

Video vyvolalo nebývalý zájem o osud jednapadesátiletého muže. Jeden z diváků americké stanice NBC dokonce Donaldovi věnoval klarinet, aby mohl opět hrát na nástroj, který má ze všech nejradši. Lidé, kteří Donalda proslavili, už založili stránku, kam mu lidé mohou s návratem do normálního života finančně vypomoci.


Související obsah

V pátek v poledne bylo na Donaldově účtu už přes 12 a půl tisíce dolarů (v přepočtu přes 300 000 korun!). Peníze jsou určeny k tomu, aby si Donald mohl zajistit bydlení, sehnat auto a, pokud se vybere dostatek, mohl dokončit studium. Jeden místní bar už navíc Donaldovi nabídl, že se v pondělí může přijít ukázat a ucházet se o místo pianisty.

ČTĚTE TAKÉ:

Bezdomovec vyhrál miliony! Neuvěříte, co s nimi udělal

Hladový bezdomovec prosil o jídlo v restauraci. Reakce lidí na VIDEU

TAJEMSTVÍ ODHALENO: V Praze se na ulicích záhadně objevovala piana!

Video z Česka zaujalo i v zahraničí: Dopravní policista válí na klavír v centru Prahy!

Bezdomovec ohromil internet: Našel v metru starý klavír a zahrál jako koncertní mistr!

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz