Důchodci

Žáci měli zhodnotit Babičku od Němcové! Takhle chudák dopadla

Žáci měli zhodnotit Babičku od Němcové! Takhle chudák dopadla
Zdroj: Facebook/ Thinkstock

Žáci 8. třídy dostali před vysvědčením za úkol zhodnotit legendární dílo Boženy Němcové Babička. Jeden z nich k tomu přistoupil vskutku originálně. Z jeho práce je hit internetu.

Božena Němcová patří k nejslavnějším českým spisovatelkám a její nejznámější dílo Babička ke klasice české literatury. Kniha, která vyšla poprvé na konci 19. století, je proto ve škole i v 21. stoleté povinnou četbou.

Děj knihy se odehrává v ratibořickém údolí, na Starém Bělidle a okolí a je zasazen do třicátých let 19. století. V novele je popisován idylický život na venkově, který se točí kolem babičky, která je prototypem dokonalé ženy, a rodiny Proškových.

Zdroj: facebook.com

Popasovat se s tímto literárním dílem měli i žáci 8. třídy jedné základní školy a jedno z hodnocení paní učitelku natolik zaujalo, že se s ním pochlubila na facebooku A z textu je rázem hit internetu.

Související obsah

Ať už s autorem hodnocení Babičky souhlasíte nebo ne, lze určitě považovat za pedagogický úspěch, že chlapec knihu zřejmě opravdu přečetl. A jen pro doplnění, Kamila je podle dostupných informací spolužačka, která přečte i Jiráska. A co vy? Četli jste Babičku?


NEPŘEHLÉDNĚTE:

To je obličej mé mrtvé babičky! Maminku šokovalo sono z 20. týdne těhotenství

Neuvěřitelně mladá babička je se svým vzhledem nespokojená: Chci plastiku, abych vypadala starší!

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz