OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

Snídaně s Novou plná tradic a řemesel, tentokrát z Plzně

Snídaně s Novou na cestách během léta představuje všech sedmnáct turistických regionů. Dalším, do kterého díky kamerám zavítáte, bude region Plzeňsko a Český les. Pořad se natáčí ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu CzechTourism přímo v centru Plzně.

Dějištěm sedmého dílu se stává město Plzeň. Dozvíte se spoustu tipů, jak strávit volný čas v Plzni a okolí. Zjistíte, že nejlepší koupání nabízí nádrž Hracholusky a Bolevecké rybníky. Chybět nebudou ani nej Plzeňska. Nechte se pozvat do Tachova, kde leží druhá největší jízdárna ve střední Evropě, do třetí největší katedrály v Kladrubech nebo do kostela svatého Bartoloměje v Plzni s nejvyšší kostelní věží v Čechách.

Seznámíte se se srdcem Chodska, Domažlicemi. Tato oblast je protkána řadou tradic a řemesel. Naživo uvidíte, jak se pletou košíky, paličkuje krajka, tká na stavu, maluje keramika a sklo, nebo jak se zdobí chodské koláče. Věděli jste, že koláče se zde merhují? To znamená, že se zdobí mákem nebo povidly. Nechybí samozřejmě ani místní tradiční kroje.

Na Plzeňsku si také můžete užít vodáctví. Sjíždí se zde například řeka Berounka. Spolu s kamerami navštívíte i chráněnou krajinnou oblast Český les. Tato přírodní oblast je protkána sítí turistických i cykloturistických stezek. Na jedné ze zdejších naučných stezek budete při troše štěstí obdivovat i bobra evropského.

Zdroj: Thinkstockphotos


Horšovský Týn je malebné město plné architektonických skvostů včetně hradu a zámku se sgrafitovou fasádou. Město si můžete prohlédnout z vyhlídkové věže kostela nebo z blízké rozhledny. Nedaleko najdete přírodní park Sedmihoří, který je protkán stezkami.

V regionu Plzeňsko a Český les si užijete mnoho památek, přírody a poznáte řadu chodských tradic. Uvidíte několik tipů místních koláčů. Chybět samozřejmě nemůže ani vystoupení dudáků a představení jejich nástroje.

A kam se můžete těšit v dalších týdnech? Živě budeme vysílat z Českého Krumlova, Olomouce nebo Chrudimi. Do konce září navštívíme i zbývající turistické regiony České republiky. Čeká nás třeba Českolipsko, Západočeské lázně nebo Jižní Morava. Spoustu dalších tipů na cestování najdete i na portále kudyznudy.cz.

Speciál Snídaně s Novou na cestách zaměřený na jednotlivé turistické regiony Českém republiky je jednou z aktivit integrovaného operačního programu Zvýšení povědomí o atraktivitách regionů ČR s cílem zvýšení návštěvnosti.
Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz