Pokuta

MAPA: Tyhle pumpy šidily! Přehled pokutovaných benzinek

V sítích České obchodní inspekce skončilo 27 čerpacích stanic. Ty musely během letošního roku zaplatit pokuty za více než 4 miliony korun. Podívejte se, kde hříšné pumpy jsou a jak vysoké dostaly pokuty.

Seznam se rozrůstá. Česká obchodní inspekce letos rozdala za prvního půl roku 27 pravomocných pokut. Celkem museli pumpaři zaplatit na pokutách 4,325 milionu korun. Zatím nejvyšší pokutu letos platila čerpací stanice Alimex Nezvěstice a to 800 tisíc korun.

"Čerpací stanice prodávala pohonnou hmotu BA 95 Super, která nesplňovala jakostní požadavky, neboť neodpovídala normě v ukazatelích 'destilační zkouška - konec destilace', 'oktanové číslo motorovou metodou' a 'oktanové číslo výzkumnou metodou'," píše inspekce ve svém odůvodnění.

Letos už dostala dvě pokuty také čerpací stanice Q group Břest 600 a 100 tisíc korun. Tahle pumpa má s nekvalitním palivem dlouhodobé problémy, loni ji ČOI rovněž udělila dvě pokuty v souhrnné výši 2,4 milionu korun.

V loňském roce ČOI pokutovala celkem 60 hříšníků. V souhrnu čerpací stanice vyfasovaly sankce ve výši 13,71 milionu korun.

Související obsah

Nejvíce dostala LPG refueling, která provozuje čerpací stanice Autoplyn v Razově a Vizovicích. Bylo to za prodej nadlimitní množství síry v prodávaném LPG, celkem musela zaplatit pokutu 1,7 milionu korun.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

GALERIE: 5 důkazů, že ženy neumějí tankovat benzin

VIDEO: Devastační výbuch na benzince v Rusku. Řidič kamionu skončil v plamenech

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz