Smrt dítěte

To je hrdina! Chlapce (12) nutili vraždit, raději se nechal zabít

To je hrdina! Chlapce (12) nutili vraždit, raději se nechal zabít
Zdroj: Profimedia

Neskutečnou odvahu předvedl dvanáctiletý chlapec ze Střední Ameriky. Cestou ze školy jej přepadl gang. Postavil jej před strašlivé dilema. Buďto se stát vrahem a zabít nevinného člověka, nebo se nechat gangstery zabít. Chlapec si radši zvolil vlastní smrt.

Dvanáctiletý Angel Ariel Escalante Perez byl cestou ze školy ve středoamerické Guatemale přepaden místním gangem. Zločinci vnutili malému chlapci zbraň a řekli mu, že musí zabít řidiče autobusu, jinak zemře on sám. Jenže chlapec se nechtěl stát zločincem. Navíc, jeho otec Luis taky řídí autobus.

Proto Angel svým únoscům řekl, aby jej radši zabili. Ti jej postavili před další hrozivou volbu: Zda chce být raději rozsekán mačetami nebo shozen z mostu. Angel si vybral to druhé. Zločinci ho opravdu odvezli na most Incienso ve městě Guatemala City a shodili ho dolů.

Angel pád z výšky 135 metrů přežil, protože dopadl na místo s hustou vegetací. Bohužel, ta ho také ukryla před těmi, kteří se jej snažili zachránit. Když nepřišel domů, začala ho zoufalá rodina hledat, ale Angela se jim podařilo najít až po třech dnech.

"Otec nám řekl ,že jeho syn byl 72 hodin pohřešovaný. Prý mu řekl, že ho šest únosců shodilo z mostu, protože odmítl zabít řidiče autobusu," řekl listu Daily Mirror Javier Soto, mluvčí guatemalských hasičů.

"Zeptali se ho, jak by raději umřel, jestli pobodáním nebo shozením z mostu. Vybral si to druhé. Padal z výšky 135 metrů. Většinou to lidé, kteří odtamtud skočí nebo je někdo shodí, nepřežiji."

Související obsah

Podle lidsko-právních aktivistů je bohužel stále běžnější, že gangy ve Střední a Jižní Americe verbují na vraždy děti. Z mnohých z nich se vrazi stávají proti jejich vůli, protože tváří v tvář smrti v sobě těžko každý najde tolik odvahy jako dvanáctiletý Angel.

ČTĚTE TAKÉ:

Tato zrůda ubodala své miminko nůžkami. Soud jí teď vyměřil trest

Vaškovi (6) nedávali inzulín. Za jeho smrt dostali 10 let vězení

Horor v Mníšku pod Brdy: V popelnici našli mrtvé dítě!

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz