Staveniště

Pražské staveniště se změnilo v jezero! Utopily se v něm 4 bagry

Zbrusu novou vodní plochou se může od dnešní noci pyšnit sídliště v Praze-Michli. Prasklo tady totiž vodovodní potrubí a ze zdejšího staveniště udělalo čtyři metry hluboké jezero. Voda zaplavila i stavební stroje, které tam byly zaparkované.

Osmdesát metrů dlouhé a deset metrů široké staveniště mezi ulicemi Vokáčova, Hanusova a Na Křivině zaplavila v noci na neděli voda. Od rána tady zasahují tři jednotky profesionálních hasičů, kteří se snaží vodu ze staveniště odčerpat. Na místě pomáhají také dobrovolní hasiči.

I přesto, že hasiči používají množství čerpadel, potrvá zásah nejspíš až do večerních hodin. V oblasti je od rána přerušena dodávka vody. Pražské vodovody a kanalizace na svých webových stránkách předpokládají, že odstávka potrvá do dnešních 18 hodin. Lidé si mohou do té doby natočit pitnou vodu v přistavené cisterně.

Související obsah

Pod vodou skončily i čtyři bagry, které v době havárie byly na místě zaparkované. Odborníci upozorňují na to, že by mohlo dojít k úniku pohonných hmot a oleje. Důvodem havárie bude nejspíš překopnuté nebo prasklé potrubí.
 

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz