Pes

Horor u Lípy: Psi sežrali svoji majitelku a potom sebe navzájem!

Smečka šesti psů, která okusila lidské maso, skončila v psím útulku v Dobranově u České Lípy. Z jejich majitelky, která s nimi ve Varnsdorfu žila, se totiž mnoho nenašlo. Záchranná stanice, která o psy pečuje, je zatím nesmí vydat případným zájemcům a ani o to, vzhledem k povaze a minulosti zvířat, neusiluje.

Teď se čeká na výsledek dědického řízení a až pak o osudu šesti zbylých psů rozhodne soud. I když vypadají na první pohled mile, jde podle majitele útulku o velmi zákeřná zvířata. "Musíme jim dávat dobroty, aby nás nechali na pokoji, jinak by nás kousli. Nesmíte se k nim v žádném případě otočit zády," popisuje psy majitel útulku Jan Vávra. "Jsou naprosto neochočitelní, neumějí na vodítku, nedodržují čistotu," vypočítává.

Tragédie se odehrála za zdmi rodinné vily ve Varnsdorfu. Nikdo už dnes nezjistí, co se přesně stalo - jestli se ženě udělalo špatně nebo ji psi napadli. "Doktor nemohl usoudit, jestli ji někdo zabil nebo jestli ji psi zakousli nebo umřela předtím. Všechno bylo sežrané," řekli reportérovi TV Nova sousedé mrtvé ženy. "Údajně nebylo co pitvat. Úplně ji snad sežrali," přitakal majitel útulku Jan Vávra.

Související obsah

Se starou paní byla v domě třináctičlenná psí smečka. "Paní umřela. A než ji stačili najít, tak uplynuly tři týdny a psi sežrali napřed paní a potom sebe navzájem. Takže z třinácti psů jich zbylo jen šest. Podle sousedů měla žena dobré srdce, ale jak zestárla, přestala už na své psy stačit. Nakonec se její dobrotivost obrátila proti ní. Lidé jí házeli další psy přes plot a ona se o ně starala.

Smečka teď v útulku čeká na ortel. Podle zkušeného kynologa by už ale psi mezi lidi přijít neměli. "Mohlo by se stát, že v nestřeženém okamžiku napadnou třeba dítě," soudí Jan Vávra. Poslední slovo budou mít dědicové po ženě. Ti rozhodnou, zda bude smečka utracena anebo budou vydáni novým zájemcům.

Ivan Berka, tn.cz / David Garkisch

K tématu Pes

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz