Na vaší straně

Chraňte své děti před pedofily! Tyhle zásady musí znát každý rodič

V souvislosti s velkým případem zneužívání dětí na Královéhradecku se zvedla vlna debat o bezpečnosti dětí. A to jak ve virtuálním světě internetu, tak v tom reálném. Co dělat, abychom zmenšili riziko, že se naše děti stanou obětí zločinců?

Moderní technologie jako telefony a tablety nám sice umožňují kontaktovat naše děti prakticky kdy se nám zlíbí, přinášejí s sebou ale i velké riziko, kterému předchozí generace dětí a dospívajících čelit nemusely. Jsou ale také pravidla, která nás učí dodržovat už od dob našich babiček a na jejich důležitosti se pramálo změnilo.

1. Víte, kde se vaše děti ve volném čase pohybují?

Chodí si vaše děti hrát ven s kamarády? Poté je dobré mít alespoň přibližně přehled, kde se vaše dítě s kamarády pohybuje. V době mobilů vše vyřeší třeba esemeska.

2. S kým chodí vaše dítě ven?

Znáte alespoň nějaké jeho kamarády celým jménem? Víte, kde bydlí? Zjistěte si o kamarádech vašeho dítěte alespoň základní informace.


Související obsah

3. Poučili jste děti, jak se chovat k cizím lidem?

To, že si děti nemají od cizích lidí brát sladkosti a nastupovat k nim do auta, zní jako tisíckrát omílaná rada. Právě tak se ale často pachatelé dětí "zmocní." Proto svou ratolest řádně poučte.

4. Bezpečnost na sociálních sítích

Účet na Facebooku má skoro každé dítě. Víte ale, že legálně si jej může vytvořit až ve třinácti letech? Pokud tedy už nějaký má, měli byste mu vysvětlit, které věci je vhodné zveřejňovat, které ne, a že ten, který se schovává za profilovkou desetiletého kluka může být ve skutečnosti někdo úplně jiný.

5. Dětské portály a seznamky

Tyto stránky jsou sice díky rozpínání Facebooku na ústupu, nicméně dětské herní portály a seznamky pro hledání kamarádů jsou stále ještě útočištěm mnohých zvrhlíků.

Související obsah

6. Nevhodný obsah na webu

I na oficiální části webu existují stránky, které by před dětmi měly zůstat skryté. Víte, že na každém smartphonu, tabletu a počítači se dají stránky nevhodné pro prohlížení vaší ratolestí zablokovat? Většinou jde o jednoduchý postup, který může mnohé zachránit.

Jakkoli se mohou všechny tyto rady zdát vousaté a tisíckrát omílané, bohužel to nevypadá, že by si je mnoho lidí bralo k srdci. Právě jejich nedodržování se totiž často stává osudovou chybou v kauzách podobných té z Trutnovska.

Dodržujete výše uvedená pravidla? Jak jinak chráníte své děti před zlými lidmi? Podělte se s ostatními čtenáři do komentářů!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Hnusák dostižen: Fotografie usvědčily pedofila. Jezdil za dětmi do Kambodži

Otec přisthl pedofila, který obtěžoval jeho syna. Zmlátil ho

jox, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz