žokej

Žokej po pádu z koně zemřel. Už je ale zpátky v sedle a chce vítězit

Žokej po pádu z koně zemřel. Už je ale zpátky v sedle a chce vítězit
Zdroj: Twitter

Přesně 157 dní strávil žokej Brian Toomey v nemocnici a nikdo nevěděl, jestli se z ní vůbec ještě někdy dostane. Po dlouhých dvou letech ale znovu jezdí a chystá se vyhrávat dostihy stejně jako předtím.

Měl to být závod jako každý jiný, ale přesně před 742 dny změnil dnes šestadvacetiletému mladíkovi z města Limerick v Irsku život. V obrovské rychlosti spadl v roce 2013 v Perthu z koně na hlavu a na šest sekund zemřel. Nikdo si tenkrát nemyslel, že se ze zranění ještě někdy vzpamatuje, natož aby začal novu závodit. Vůle žít ale nakonec zvítězila píše web Mirror.

Zdroj: Twitter

Lékaři mu tehdy dávali pouze 3% šanci na přežití a dodnes ještě pociťuje následky těžkého zranění mozku, které utrpěl. Celý rok trvalo, než se mu vrátila paměť. Měsíce po nehodě si vůbec nepamatuje.

 

Fraktura lebky byla hodně vážná a lékaři potvrdili, že doslova zemřel. Kvůli tlaku na mozek mu museli polovinu lebky odstranit a nahradit ji titanovou plochou. Postupně se ale začal zotavovat a pod dozorem nejlepších lékařů se vrátil do normálního života.

Související obsah

"Na začátku to bylo hodně náročné, mysleli jsme si, že je načase zařizovat pohřeb a darovat jeho orgány," popsala situaci Brianova maminka Marian.

Zdroj: facebook.com

"Už jen to, že jsem naživu, je pohádka. Že se ale posadím do sedla, to je úžasné. Já teď doufám, že získám zpátky svoji kariéru a ukážu sobě i ostatním, že mám na to, abych znovu vyhrával," těší se Brian, který před měsícem znovu obdržel žokejskou licenci.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Video: Tohle je nejmenší koník na světě! Jmenuje se Malenka a nic roztomilejšího jste ještě neviděli

VIDEO: Děsivý nezdar gymnasty. Při přeskoku přes koně se těžce zranil

VAŠE PŘÍBĚHY: Přežila jsem svou smrt!
VAŠE PŘÍBĚHY: Můj jediný přítel kůň mi málem zemřel

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz