V horní části Václavského náměstí v Praze se po 15:00 sešlo na 400 odpůrců Evropské unie, islámu a současné migrace uprchlíků do Evropy.
Řečník Jiří Jiskra z Mladé Boleslavi vyzval vládu, aby nepřijímala nikoho ze současné migrační vlny, aby islám a právo šaría postavila mimo zákon, aby důkladněji střežila hranice před uprchlíky a aby Česko vystoupilo z Evropské unie.
Jiskra své prohlášení odůvodnil tím, že se nechce bát o svůj život a nechce se bát jen proto, že je ateista a uznává rovnost mužů a žen. "Nechci tady ani malinkou skupinu islamistů," uvedl Jiskra.
Před 16:00 se demonstranti spolu s ním vydali na pochod centrem Prahy na Hradčanské náměstí.
Naproti tomu v dolní části Václavského náměstí přes sto lidí vyjádřilo solidaritu s uprchlíky a demonstrovalo proti šíření nenávisti. Později odpoledne by jejich místo na náměstí měla ale zaujmout jiná demonstrace, a to namířena proti uprchlíkům.
NEPŘEHLÉDNĚTE:
Zakrvácená akce: Nahé holky demonstrovaly proti býčím zápasům
Hromada nahých a krvavých těl ležela před obchodem. Proč?
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz