Argentina

Poslankyně kojila přímo v práci. Lidé ji obdivují i kritizují

Poslankyně kojila přímo v práci. Lidé ji obdivují i kritizují
Zdroj: Profimedia

Victoria Donda Perez, matka osmiměsíční dcery, se rozhodla přímo při zasedání parlamentu nakojit svoji hladovou dceru. Během kojení probíhal argentinský Národní kongres, kterého se účastnila.

Na tento Viktoriin počin začaly ihned reagovat online komunity, které se rozdělily do dvou táborů. Jeden z nich začal krásnou, 37letou matku přezdívat Dipusex nebo sexy poslankyně.

Aktivistka v oblasti lidských práv a právnička se stala nejmladší členkou Argentinského Národního Kongresu v prosinci roku 2007. Obrázek kojící matky, obklopené nepořádkem na stole, není nic neobvyklého. Kojení v prostorách parlamentu  běžné není. Fotografie Victorie Dondy Perez se rychle stala virálním hitem internetu.

Podle DailyMail se veřejnost k situaci staví různorodě. Jedna strana Viktorii chválí za kojení právě v parlamentu, jakožto feministickou ikonu, zatímco jiní mají pocit, že byl tento veřejný akt značně nevhodný.

Žena jménem Juana se vyjádřila k celé situaci na svém Twitteru. Píše, že Victorii obdivuje, protože mnohé matky opustí své děti už ve školce. Mateřské mléko je mnohem lepší, než jakékoliv potraviny. Když dítě pláče, chcete ho uklidnit. Dodává Juana.

Zuzana má jiný názor. Říká, že by žena v tomto případě měla nosit speciální kojící podprsenku a neměla by takto veřejně vystavovat své poprsí.

Související obsah

Fotografie byla zveřejněna novinami Perů21. Objevily se spekulace, že parlament chtěl pouze poukázat na důležitou roli matky, která musí být na plný úvazek.

nvi, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Píše se na Deník.cz