Po tragické nehodě pendolina ve Studénce zůstávají v ostravské fakultní nemocnici čtyři lidé. Podle lékařů se jejich zdravotní stav lepší. Strojvedoucí vlaku je už při vědomí, má ale poraněnou páteř a je po amputaci nohy.
Velmi zkušený devětapadesátiletý strojvedoucí Jan Černý řídil minulý týden osudný spoj na Prahu. Jediná vteřina a zásadní chyba polského řidiče kamionu mu navždy změnila život. Tím, že těsně před srážkou utekl z kabiny, si zachránil život.
Má poraněnou páteř a lékaři mu amputovali nohu. Jeho kolegové mu chtějí pomoci a vyhlásili sbírku. "Samozřejmě peníze nenahradí ten život, který Honza vedl před minulou středou, ale rozhodně mu pomůžou k tomu, aby se k tomu aspoň přiblížil," míní strojvůdcův kolega Jiří Běhounek.
Strojvedoucí Jan Černý patří k našim nejzkušenějším. Před rokem se mu podařilo u Hranic na Moravě zachránit desítky cestujících před podobnou srážkou. Dokonce si za svůj hrdinský čin převzal i cenu. Podle drážního magazínu už tenkrát apeloval na řidiče, aby pokud uvíznou na kolejích, závory prorazili.
Pokud chcete strojvedoucímu také pomoci, můžete poslat peníze na zvláštní účet číslo 4026277399/0800.
V ostravské fakultní nemocnici stále zůstávají 4 zranění - 3 z nich včetně strojvedoucícho jsou na jednotkách intenzivní péče. Řidič kamionu od pátku sedí v ostravské vazební věznici a hrozí mu až 10 let vězení.
NEPŘEHLÉDNĚTE:
NECHUTNÉ FOTO: Brazilská zadková Miss přišla o zadek. Kvůli silikonu v hýždích jí hnijí nohy
VIDEO: Je jako Monika Bagárová, nemá nohu a ráda se svléká. Tato kráska boří hitparády!
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz