Dojemný příběh

Honza přišel o rodiče, sousedi se mu složili na vysněný notebook!

Lidé v České Skalici opět ukázali, jak umějí pomáhat. Vloni pomohli neslyšící mažoretce Adélce získat peníze na kochleární implantát a letos zase pětadvacetiletému Honzovi Petrákovi, upoutanému kvůli dětské mozkové obrně na vozík.

Honza přišel navíc nedávno o oba rodiče, kteří krátce po sobě zemřeli na rakovinu. "Taťku začala bolet záda a doktoři mu řekli, že to je, jak mě tahá a že to nic není," vzpomíná Honza. Jenže pak se ukázalo, že má rakovinu páteře a už mu nebylo pomoci. O Honzu se starala maminka, ale i o tu přišel. Měla rakovinu mozku.


Mladík upoutaný na invalidní vozík tak na všechno zůstal sám. Lidem ve Skalici to není jedno a chtěli mu nějak pomoct. Třeba Honzovi dopřát notebook, který si přál. A protože Honza miluje fotbal, zorganizovali pro něj turnaj celebrit s třinácti týmy.


"Patronem byl moderátor z vaší televize Petr Suchoň. Byl úplně senzační," pochvaluje si organizátor pomoci Petr Svoboda. A dopadlo to ještě lépe, než vloni, kdy stejní lidé pomohli neslyšící mažoretce Adélce zase slyšet hudbu a tak jí umožnit i tancovat.

Související obsah


Pro Honzu totiž Skaličtí nakonec vybrali skoro třicet tisíc korun. Bylo tak dost nejen na přenosný počítač, ale i na nový mobilní telefon.


Jedno velké nesplněné přání Honza Petrák přecejen ještě má. Na to se mu až ale lidé složit nemohou. Přeje si totiž životní partnerku, která by ho měla ráda a nevadilo by jí, že je upoutaný na vozík.

pez, Ivan Berka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz