Policisté i hasiči od nedělního podvečera v Přelouči - Mělicích pátrali v okolí zdejší pískovny po jedenáctiletém chlapci. Jeho zmizení nahlásila zoufalá babička. Pátrání nakonec mělo o šťastný konec.
"Nakonec se potvrdila verze, že se chlapec ztratil a vydal se na vlastní pěst směrem k domovu. Před desátou hodinou večer ho objevila jedna z našich hlídek v obci Časy, jak jde po krajnici," řekla TN.cz v deset hodin večer policejní mluvčí Markéta Janovská.
Pohled na mapu tak ukázal, že jedenáctiletý hošík urazil za přibližně čtyři hodiny kolem dvaceti kilometrů. Malý dobrodruh už je v péči rodičů.
Na hladině pískovny po chlapci pátrali hasiči na člunu, v lese byli tři psovodi a terén prohledávali kromě policistů i dobrovolní hasiči a strážníci. Nad lesem kroužil i vrtulník s termovizí.
Chlapec se babičce ztratil asi v půl šesté večer, policisté se o všem dozvěděli přibližně o hodinu později.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz