Marek Půček

Kryli grázla z BMW Půčka, který opilý zabil dívku. Čeká je soud

Kryli grázla z BMW Půčka, který opilý zabil dívku. Čeká je soud
Zdroj: Policie ČR/ Facebook

Dva kamarádi svědčili ve prospěch řidiče Marka Půčka a státní zástupce na ně teď podal žalobu. Dopustili se totiž trestného činu křivé výpovědi. Půčka usvědčily kamerové záznamy, které byly v rozporu s výpověďmi svědků.

Za sražení a usmrcení dívky na pražském Smíchově poslal soud na šest let do vězení Marka Půčka. Ten loni v srpnu opilý řídil auto a skončilo to katastrofou. Dva svědci u soudu tvrdili, že Půček před jízdou měl jen jedno malé pivo. Později se ale ukázalo, že měl nejen několik piv, ale holdoval také tvrdému alkoholu a kokainu.

Dva z jeho kamarádů se přitom snažili podpořit jeho verzi o tom, že byl za volantem zcela při smyslech. Státní žalobce uvažoval o žalobě už dříve, výpovědi podle něj totiž byly jasně účelové. Svědkové mají přitom ze zákona povinnost mluvit u soudu pravdu, jinak musejí počítat s postihem.

Související obsah

Marek Půček si za usmrcení dívky odpykává šestiletý trest, k tomu navíc dostal na deset let zákaz řídit auto. K nehodě došlo brzy ráno loni 5. srpna na autobusové zastávce na náměstí Kinských v Praze. Jedenadvacetiletá Maruška, která byla na cestě na brigádu, při ní přišla o život.

Půček z místa nehody utekl a policii se přihlásil až po šestnácti hodinách. Podle policie porušil pravidla řízení, když za volant sedl opilý, jel vyšší než povolenou rychlostí a nevěnoval se řízení. Obhájkyně řidiče hájila a snažila se dokonce soud přesvědčit, že měla dívka čas uskočit. Usvědčily ho ale záběry z bezpečnostních kamer z místa nehody i z baru, kde předtím slavil narozeniny. Více o případu se dočtete zde.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Marek Půček

Důležité Události

Píše se na Deník.cz